BENSTON: Novosel 14 (4/7), Gnjidić 22 (6/9), Antić 21 (7/15), Maloča 7 (3/7), Samac 8 (4/7), Samardžić, Brolih, Prskalo 7 (3/3), Papić 3 (1/1), Barač, Čuljak, Novak 10 (4/6).

ZRINJEVAC: I. Morić, Jelaska 6 (2/6), Dujmović 9 (2/5), M. Morić 20 (7/11), Malić 5 (2/7), Swanson 9 (3/6), Smiljanić 15 (6/11), Livajić, Bond 3 (1/5), Čolak 13 (6/12), Rozić, Spudić.

Postotak šuta: Benston 32/56 (57%), Zrinjevac 29/63 (46%)
Osvojene lopte: Benston 10, Zrinjevac 12
Izgubljene lopte: Benston 15, Zrinjevac 14
Blokade: Benston 1, Zrinjevac 3

Teško je bilo preko "žutog" zida (Snimio: Dražen Patarčić)

U gradskom derbiju Benston je unatoč nekoliko preokreta uspio pobijediti i to sa visokom prednosti. Utakmica je započela izjednačeno, te je u 7. minuti bilo 16:16, a tada se Zrinjevac na kratko odvojio, te je prva četvrtina završila njegovom minimalnom prednošću.

No, već početkom druge četvrtine Benston je napravio mini preokret te prisilio trenera Zrinjevca, Ivana Sunaru, na time-out. Na odmor se odlazi s rezultatom 45:41 za Benston.

Na samom početku treće četvrtine Benston radi seriju od 12:0 i već je + 16 za "Dubravaše" - 57:41. Ovo je ujedno bio ključni trenutak utakmice, Zrinjevac je nakon toga potpuno izgubio kontrolu nad igrom. Već u 27. minuti prednost domaćih bila je visokih +25 (72:47). Sunara ponovno zove time-out, nakon čega Zrinjevac počinje igrati aktivnije i četvrtina završava s 74:57.

U četvrtu četvrtinu gosti su ušli s agresivnim presingom i bodreni malobrojnom, ali probuđenom publikom, napravili seriju od 20:8, te je rezultat četiri minute prije kraja bio podnošljivih 82:77. No, tada su Novosel i Gnjidić pogodili dvije trice zaredom i tako ubili ono malo nade "vrtlara" za preokretom. Tri minute prije kraja na semaforu je stajalo 88:79, i taj rezultat se nije promijenio do pred sam kraj utakmice.

"Žuti" lagano poentira kroz šumu zelenih (Snimio: Dražen Patarčić)

Konačni rezultat bio je 92:80, te je Benston i nakon dva teška protivnika ostao neporažen. Najbolji igrač utakmice bio je Boris Gnjidić, ostvarivši 22 koša (trice 3-4), čak 12 skokova i 3 osvojene lopte.

Odlično je odigrao i Zoran Antić s 21 postignutim košem i pet asistencija. Na suprotnoj strani solidan je bio Marko Morić sa 20 koševa, no osjetio se slab doprinos Rica Swansona (9 koševa) koji se još nije u potpunosti oporavio od ozlijede.

Trener Sunara je nakon utakmice čestitao kolegi Ivici Buriću na čistoj i zasluženoj pobjedi, a kao ključ poraza istaknuo je odličnu igru iskusnog Gnjidića i izuzetno slabu obranu svoje ekipe.

Sunara je ujedno izjavio da kriterij suđenja nije odgovarao igri njegove momčadi. Ivica Burić je pohvalio svoje igrače, koji nakon pobjede nad Cibonom nisu bili u oblacima, već su odigrali utakmicu s puno truda i trčanja. U jednom trenutku desio se logičan pad, ali je sam kraj bio pod kontrolom. Iako je Benston trenutno prva ekipa u gradu, cilj ostaje isti - osigurati opstanak, ali nije isključeno ni nešto više.