CIBONA VIP - ZADAR 76:77 (17:27, 32:37, 56:51)

CIBONA VIP: Longin, Kus 7 (3/7), Sesar 25 (10/22), Planinić, Prkačin 17 (7/9), Lee 4 (2/8), Pašalić, Skelin 4 (2/5), Awojobi 15 (6/10), Mamić 4 (1/7), Nicević, Džidžić.

ZADAR: Knežević, Marić 17 (4/7), Baldwin 16 (7/12), Krunić 11 (3/7), Perinčić, Vrsaljko, Morović, Ružić J. 7 (3/7), Dijan, Ružić T. 13 (5/9), Mandeville 2 (0/2), Pejčinović 11 (4/8).

Postotak šuta: Cibona VIP 31/68 (46%), Zadar 26/52 (50%)
Skokovi: Cibona VIP 31 (20-11), Zadar 28 (24-4)
Asistencije: Cibona VIP 7, Zadar 5
Osvojene lopte: Cibona VIP 12, Zadar 11
Izgubljene lopte: Cibona VIP 14, Zadar 10
Blokade: Cibona VIP 3, Zadar 1

Cibona VIP u domu Dražena Petrovića doživjela je i drugi poraz na početku 10. hrvatskog prvenstva, te je tako ovo najlošiji početak sezone "cibosa" u povijesti hrvatskih košarkaških prvenstva.

Čvrsto udvajanje zadarskog bloka-osvojilo bodove (Snimio: Dražen Patarčić)

Nisu "cibosi" nikada startali sa jednim porazom, a kamoli sa dva. Cibona je nakon Benstona jučer morala čestitati i velikim rivalima, momčadi Zadra.

Utakmica je startala odlično za Zadrane, a loše za Cibonu. Vodili su Zadrani i 8:0, da bi prvi koš Cibone postigao Sesar nakon 3.5 minute igre. Tokom cijele prve četvrtine isticao se dojam kao da su "cibosi" u utakmicu ušli vrlo dekoncentrirano. Na kraju prve četvrtine + 10 za Zadar. U početnih 5. minuta druge četvrtine Zadar je osato bez koša i tako je pred kraj te druge četvrtine košem Awjobija Cibona došla na -2 - 27:29. Ipak na poluvremenu -5 za "cibose" - 32:37.

U treću četvrtinu pnovono bolje ulazi Cibona i na samom početku tricom Sesara Cibona prvi puta na utakmici dolazi u vodstvo - 41:39, nakon toga još tri trice "cibosa" (2 Sesar i 1 Kus) za velikih +7 u 26. minuti - 50:43. Zadnja četvrtina bila je najneizvjesnija. Rezultat se kretao oko 2-3 koša za jednu momčad. 20 sekundi prije kraja Sesar je postigao koš za 76:76, da bi u sljedećem napadu Kus 7 sekundi prije kraj napravio prekršaj za slobodna bacanja na odličnom Ivici Mariću. Marić pogađa jedno slobodno, no u preostalih 7 sekundi Cibona ne uspijeva postići koš, već pokušaj Awojbija ostaje na obruču.

Najzaslužniji pojednici za pobjedu Zadra bili su odlični Ivica Marić sa 17 poena, 7 skokova te 2 asistencije, odlično je odigrao i Patrick Baldwin sa 16 poena i 5 osvojenih lopti. Tomo Ružić ubacio je 13 uz 4 skoka, Krunić i Pejčinović (uz 5 skoka) dodali su po 11 poena.

Kod Cibone VIP najbolji Josip Sesar sa 25 poena, Prkačin solidan sa 17 uz 4 skoka i 3 osvojene lopte, dok se u vrlo dobrom svijetlu iskazao Nigerijaca Tunji Awojobi sa 15 poena i 8 skokova, te 2 asistencije.

Izjave trenera:

Vlado Vanjak (dp)

Vlado Vanjak, trener Zadra: "Bila je ovo vrlo neizvjesna utakmica u kojoj smo mi izvršili 90% od planiranog prije utakmice.

Neven Spahija (dp)

Znali smo da se ne možemo utrkivati sa Cibonom i zato smo igrali smireno uz pokušaj iznenađenja kontranapadima. Ova pobjeda za nas je velika stvar, no nema mjesta euforiji, ovo je tek početak prvenstva."

Neven Spahija, trener Cibone VIP: "Čestitke Zadru na pobjedi. Nema nikakve predaje nakon ovog poraza.

U svlačionici sam dobio podršku igrača, rekli su mi da nema nikakvog razmišjanja o ostavci, no nisam ja na to niti pomišljao. Ovo je moj najteži tjedan u sportskoj karijeri, no garantiram da ćemo igrati puno bolje.