Pobjeda Reala, Rađa 13 koševa i 18 skokova

Karlo Dževerlija • utorak, 17.10.2000.

Sinoć su u Madridu Real i Olympiakos igrali povijesnu utakmicu Eurolige u organizaciji ULEBA-a. Španjolac Eduard Portella je pokretač svih ULEB akcija pa nije niti čudno što je za domaćina utakmice kojom je otvorena Euroliga izabran baš španjolski Madrid.

Osim Dina Rađe u redovima Olympiakosa, svog smo predstavnika imali i u sucu Danku Radiću koji je podbacio prvu "Euroliga - loptu". Nakon 40-minutnog sudara divova na nogama je ostao - Real. Pobjeda od dva razlike (75:73) došla je nakon velike i izjednačene borbe, a ostaje dojam da je presudio manji broj izgubljenih lopti i više skokova kraljevskog kluba.

Najefikasniji Španjolac bio je Angulo s 16 koševa i 9 uspješnih skokova. Realova prima balerina Đorđević izašao je iz igre već nakon nepune 3 minute zbog ozljede ahilove tetive. Naš Dino Rađa ubacio je 13 koševa, ali i pridodao čak 18 skokova i tri blokade. Ipak titula najefikasnijeg "Grka" ide - Francuzu: Risacher je uz 7/9 šut ubacio 18.