INDIANA - Minnesota 96:93 (Target Center)
Igračminšut3pslon.s.o.s.skoasiosgukrizgblokoš
Tabak, Žan (nije nastupio)-------------
Šundov, Bruno (nije nastupio)-------------

Osim brojnih ozljeda i bolesti NBA utorak označile su i brojne predsezonske utakmice. Od klubova u kojim nastupaju naši, aktivna je bila tek Indiana. U pobjedi protiv Minnesote od 3 razlike, Tabak i Šundov nisu sudjelovali ni minute. Dapače nisu bili ni među dvanaestoricom igrača na popisu. Za Pacerse, odlično partiju je odigrao Jermaine O’Neal s 20 koševa i 14 skokova. U Minnesoti najbolji je bio Kevin Garnett sa 18 koševa, 8 asista i 5 skokova.

Od ostalih susreta naglasimo treći uzastopni poraz Lakersa (ovaj put bolji su bili Sunsi), kojima niti 28 koševa O’Neala i 21 koš Bryanta nije bilo dovoljno. Zanimljiv start za - prvake.
U susretu New Jerseya i Orlanda, Netsi su ostali bez pobjede. No što je još važnije, i bez Keitha van Horna. Keith je slomio lijevu ruku i očekuje se da će biti "out" 4-6 tjedana. Za New Jersey utakmica kojoj zaista nema mjesta među ugodnim uspomenama.
Milwaukee je, najviše uz pomoć odličnog Allena (26 koševa i 10 skokva), svladao slabašni Denver.
U "gustoj" utakmici Dallas je za jedan koš bio lošiji od Detroita. Sjajno su odigrali Nowitzki na strani Dallasa (29 koševa i 9 skokova) i Stackhouse na strani Detroita (33 koša).
Houston nije bio darežljiv domaćin. Seattle sa gostovanja odlazi sa -10 na kontu. Iako niti jedan Sonics nije bio veleban, ipak zamjećujemo nezamjetnog Ewinga - 4 koša za 21 minutu. Najbolji Teksašani bili su Francis i Williams sa po 19 koševa.
Utah je "istočne goste" iz Clevelanda ispratio sa -8. No pretjeranoj sreći nema mjesta jer i ovdje je bilo ozljeđenih - Malone je pred kraj treće četvrtine morao napustiti teren zbog ozljede lijevog koljena. Još nije poznato hoće li glavna Utah uzdanica morati preskočiti sljedeću utakmicu. Od pojedinaca treba istaknuti A. Millera - beka Cavsa koji je završio sa 10 koševa, 8 asista i 8 skokova.
I drugi glavni pretendenti na naslov - Portland Trail Blazersi - doživjeli su poraz. Na gostovanju u LA svladali su ih Clippersi. Anti-junak bio je Pippen koji je za 21 minutu zabio - 0 koševa. Tek 4 skoka i 5 promašenih lopti ne služe očuvanju stare slave (nekad) odličnog Scottia. Rasheed Wallace je ubacio najviše - 19.
Jordan opet pobjeđuje u Chicagu. Na žalost Bullsa ovaj put poraženi su oni sami. S Jordanom na čelu uprave, Washington je gostovao u Gradu vjetrova i odnio gustu pobjedu 104:103. Ponovno, nabolji "Bik" bio je Brand s 19 koševa i 12 skokova. Nije bilo dovoljno. Svemu ovome dodajmo vijest da je otkriveno da Atlantin centar Deekembe Mutombo boluje od jednog, blažeg oblika malarije.