Suci: Kukulekidis (Grčka), Pozzana (Italija) i Dervišević (BiH).

CIBONA VIP: Longin, Kus, Sesar 12 (5/13), Prkačin 11 (5/7), Lee 22 (6/10), Skelin 3 (1/1), Awojobi 2 (1/9), Mamić 4 (0/4), Nicević 2 (0/1), Džidžić 6 (2/5).

TAU CERAMICA: Scola 8 (3/4), Garcia, Bennet 21 (6/13), Foirest 6 (2/6), Vidal, Timinskas, Stombergas 7 (3/5), Alexander 10 (4/9), Oberto 8 (3/5).

Postotak šuta: Cibona VIP 20/47 (42%), Tau Ceramica 21/47 (47%)
Skokovi: Cibona VIP 26 (19+7), Tau Ceramica 22 (17+5)
Asistencije: Cibona VIP 5, Tau Ceramica 8
Osvojene lopte: Cibona VIP 11, Tau Ceramica 8
Izgubljene lopte: Cibona VIP 19, Tau Ceramica 22
Blokade: Cibona VIP 3, Tau Ceramica 1

Prkačin vrlo efektno zabija poen (Snimio: Dražen Patarčić)

Cibona je u susret krenula prilično nervozno s dosta grešaka. Napadački aktivna bila je tek centarska linija (Prkačin), no glavni je problem bio u poroznoj obrani ispod koša i ponekoj kontri gostiju. No Španjolci rano ulaze u bonus (već sredinom četvrtine), a i vanjska linija Cibone počinje raditi i rezulatat svega toga je hvatanje rezultatskog priključka (-3 na kraju prve četvrtine).

Druga je četvrtina otvorena Ciboninom dobrom obranom što rezultira velikim brojem izgubljenih lopti gostiju. Cibona dolazi i u vodstvo, no sa slabim Sesarom, bez posebno raspoloženog "cibosa" i vrlo aktivnog "playa" gostiju Bennetta rezultat na poluvremenu je u egalu 28:28.

Treća četvrtina donosi dobru obranu "vukova", a usporedno tome i napadačke probleme gostiju koji su sredinom četvrtine ostali bez prvog centra Scolea (5 o.g.). U napadu raspoloženi Lee, te Sesar sa nekoliko bljeskova i prednost se diže na 8 koševa. Nešto protiv preranog razrješenja pobjednika ima Bennett koji u nekoliko poteza smanjuje prednost na 3 koša.

Sandro Nicević "teške" ruke na glavu Španjolca (Snimio: Dražen Patarčić)

I u odlučujućoj četvrtini "španjolski" play odlično vodi Tau koji serijom od 6:0 dolazi u vodstvo. To vodstvo Španjolci održavaju i povećavaju, ostavljajući "cibose" (prvenstveno izgubljenog Sesara) potpuno bezidejnim u napadu. Tek Lee nešto pokušava i održava neizvjesnost.

Njegova trica 2 minute prije kraja dovodi Cibonu na samo dva koša zaostatka i garantira triler-završnicu. Odlučila je zadnja lopta - trica Borisa Džidića iz vrlo teške situacije preko ruke Stombergasa dovodi Cibonu u toliko željeno vodstvo. Gosti svoj napad ne koriste, a Lee pogađa jedno slobodno za konačnih 62:60.

Sve u svemu blijeda partija i sretna pobjeda "cibosa". Htjenje, ali mnogo izgubljenih lopti (19) i loš šut (42%). Vidi se da Cibona unatoč sjajnim pripremnim rezultatima nije još prava.

Nedostaje i Giriček jer prevelik napadački teret Sesar ne podnosi dobro. Sreća da je večeras Lee bio raspoložen, te tako rasteretio blijedog Sesara.