LUGANO SNAKES: Rich 29 (13/23), Raga, Polite 13 (4/6), Matthews 14 (7/13), Mrasek 3 (1/5), Koller 4 (1/4), Dunkley, Valis, Stević 12 (5/7), Edwards.

ZADAR: Knežević, Marić 19 (6/11), Baldwin 21 (8/13), Krunić 4 (2/7), Perinčić, Ružić J. 17 (6/10), Dijan, Ružić T. 6 (3/7), Mandeville 2 (1/1), Pejčinović 5 (2/7).

Postotak šuta: Lugano 31/63 (49%), Zadar 28/57 (49%)
Skokovi: Lugano 36 (21+15), Zadar 32 (21+11)
Asistencije: Lugano 3, Zadar 4
Osvojene lopte: Lugano 16, Zadar 19
Izgubljene lopte: Lugano 17, Zadar 14
Blokade: Lugano -, Zadar -

Košarkaši Zadra u premijernoj su utakmici Eurolige poraženi od švicarskog Lugana sa pola koša razlike. Vodili su Zadrani 5 minuta prije kraja utakmice 62:56, no u zadnju minutu ušlo se rezultatom 70:70 nakon čega Jemeil Rich tricom donosi prednost domaćinima od 73:70. U sljedećem napadu Marić pogađa samo jedno slobodno bacanje, da bi nakon toga Rich promašio i Zadar tricom Jure Ružića dolazi do vodstva 74:73.

U posljednjem napadu Marić 5 sekundi prije kraja radi prekršaj na Richu koji promašuje oba slobodna bacanja, no pod zadarskim obručem skok u napadu i poen vrijedan pobjede upisuje Michael Polite.

Najbolji pojedniac utakmice bio je Jemeil Rich sa 29 poena, dok je Matthews ubacio 14, te Polite 13. Kod Zadra Patrick Baldwin 21, Marić 19, Jure Ružić 17.