Hrvatska osvojila drugo mjesto

HINA • utorak, 29.03.2005.

U finalnom susretu ekipnog dijela Europskog prvenstva u stolnom tenisu u danskom Aarhusu reprezentacija Hrvatske izgubila je od Rumunjske s 3:2. Hrvatske stolnotenisačice tako su ponovile rezultat s posljednje europske smotre u Courmayeuru, gdje su također bile druge...

Tada su poražene od Talijanki, a ovoga puta od Rumunjki. Međutim, bez obzira na poraz Tamara Boroš, Cornelia Vaida, Sandra Paović i Andrea Bakula ostvarile su sjajan rezultat, još jednom potvrdivši kako pripadaju samom europskom vrhu.

U prvom finalnom dvoboju Cornelia Vaida nije imala izgleda protiv Michaele Steff. Rumunjka je slavila u tri seta. Tamara Boroš je pobjedom protiv Otilije Badescu (3:1) izjednačila, a Sandra Paović je pobijedila Adrianu Zamfir (3:1), te dovela Hrvatsku u vodstvo od 2:1.

U četvrtom susretu snage su odmjerile dvije najbolje igračice s obje strane. Tamara Boroš je dva puta vodila (1:0, 2:1), no Steff se uporno vraćala i na koncu upisala pobjedu 3:2. Pitanje pobjednika odlučeno je u petom meču u kojem se Vaida odlično držala protiv Badescu tek u prvom setu, kojeg je u neizvjesnoj završnici ipak ispustila. Preostala dva seta Rumunjka je dobila bez problema.

HRVATSKA - RUMUNJSKA 2:3
Cornelia Vaida - Michaela Steff 0:3 (5:11, 2:11, 8:11)
Tamara Boroš - Otilia Badescu 3:1 (11:6, 8:11, 11:8, 11:7)
Sanda Paović - Adriana Zamfir 3:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:2)
Tamara Boroš - Michaela Steff 2:3 (11:5, 9:11, 11:8, 3:11, 8:11)
Cornelia Vaida - Otilia Badescu 0:3 (12:14, 5:11, 7:11).

Stolnotenisači su pobijedili Bjelorusiju s 3:1 i u srijedu će igrati protiv Norveške za deveto mjesto na EP-u. U dvoboju bez naboja bodove za hrvatsku vrstu upisali su Zoran Primorac i Jiang Weizhong. Bjelorusi su nastupili bez Vladija Samsonova kojeg su čuvali za obranu pojedinačnog naslova.

HRVATSKA - BJELORUSIJA 3:1
Juzbašić - Platonov 1:3 (7:11, 10:12, 15:13, 4:11)
Primorac - Ščetinj 3:0 (11:9, 11:9, 11:6)
Jiang - Boltruško 3:0 (11:3, 11:3, 11:8)
Primorac - Platonov 3:1 (15:13, 8:11, 11:7, 11:9).