Blanka Vlašić svjetska prvakinja u skoku u vis!

Boris Bilas • petak, 20.10.2000.

Hrvatska je osvojila i drugu zlatnu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Čileu. Nakon zlata Ivane Brkljačić u bacanju kladiva, danas je zlato osvojila i mlada Splićanka Blanka Vlašić u skoku u vis. Blanka je zlato osvojila preskočivši u prvom pokušaju visinu od 191 centimetar. Na putu do zlata Blanka je sedam puta izlazila na zaletište, jedan puta na visinama od 175, 185 i 191 cm, a dva puta na visinama 180 i 188 cm. Srebro je osvojila Ruskinja Marina Kuptsova sa preskočenih 188 cm, a broncu Južnoafrikanka Maricza Gertenbach sa 188 cm.

Ostali naši predstavnici nisu bili toliko uspješni. Nedžad Mulabegović se, nakon jučarešnjeg odličnog 12. mjesta u finalu bacanja kugle, nije uspio plasirati u finale bacanja diska. U kvalifikacijama iste discipline bezuspješno je nastupio i Edis Elkasović. Nedžad je disk bacio 47.48 metara, Edis 48.94 metara. Sutra će u finalu na 1500 metara nastupiti Ljiljana Čulibrk koja je u kvalifikacijma imala osmo vrijeme.