L.A. Clippers - INDIANA 96:83 (Conseco Fieldhouse)
PHILADELPHIA - Washington 117:97 (MCI Center)
Kukoč, Toni173-50-03-3134322309
Sacramento - VANCOUVER 92:90 (University Arena, Albuquerque, NM)
Komazec, A. (nije nastupio)-------------

Nakon brojnih Euro utakmica sredinom tjedna, krajem tjedna NBA izlazi iz sjene. I dalje se igraju pripremne, predsezonske utakmice koje već sada više-manje govore o snazi pojedinih ekipa. Između devet utakmica u petak, nastupile su i sve tri "naše". Pobjedila je jedino Kukočeva Philadelphija, dok su Vancouver (ponovno bez Komazeca) i Indiana terene napustili s manjkom na računu.

Bryantovo zakucavanje

Kukoč je u krajnjih 20 razlike u korist 76ersa ugradio 9 koševa, 4 skoka i 3 asista u 17 minuta. U sjajnoj utakmici i pobjedi Philadelphije postoji i loša vijest: bek 76ersa Allen Iverson početkom četvrte četvrtine napustio je teren zbog uganuća lijevog zgloba. "Boli, ali nije slomljen, hvala Bogu. Nikad ne mislim da ću nešto slomiti, ali bio sam se uplašio." izjavila je prva violina philadelphijskog orkestra. Unatoč propuštenoj odlučujućoj četvrtini Allenova statistika je odlična: 20 koševa (9/13 šut) i 4 asista. Kod blijedih Wizardsa malo čarolije ponudio je Rod Strickland s 19 koševa, 7 skokova i 4 asista.

Uz petoricu "dvoznamenkastih" Clippersi su bez većih problema razračunali s Indianom. Ključna je bila 2 četvrtina kad su Maggette (15 koševa i 7 skokova) i društvo gađali 79% iz igre i stekli 16 koševa prednosti na poluvremenu. I slijepcu vidi da to nije Indiana od prošle sezone (ozljede, umirovljenja, odlasci). Tabakova statistika je zanimljiva: 12 minuta bilo je dovoljno da napravi 6 osobnih pogrešaka, ubaci 4 koša, ali i 9 puta upješno skoči. Mlađi Splićanin je u 7 minuta imao 4 koša i jedan skok.

"Komazecov" Vancouver (nastupili tek s devetoricom) je tijesno poražen od Sacramenta. U susretu koji je razriješen u zadnjoj četvrtini najbolji pojedinci bili su Abdur Rahim (18+7) na strani Kanađana i Stojaković na strani Kingsa (13+8).

Pierce se vratio

Od ostalih susreta napomenimo prvu predsezonsku pobjedu LA Lakersa - žrtva je bio Seattle. Najbolji Lakersi bili su, naravno, Shaquille (19 koševa i 14 skokova) i Kobe (22). Ewing i dalje napadački loš - tek 4 koša (šut 2/7) i 9 skokova. I u ovoj utakmici ozljeda: Robert Horry je zaradio dva šava na usni nakon što ga je "nalaktario" Vin Baker.
Nakon oporavka od višestrukog ranjavanja, Pierce se vratio na parket i sa 14 koševa odveo Celticse u laganu pobjedu protiv Bullsa. Ipak najefikasniji su bili: Kelt Antoine Walker (18) i fantastični Bik Elton Brand (39 koševa i 14 skokova).
Utah je na gostovanja u New Yorku, i bez Karla Malonea, svladala istoimene domaćine koji su, pak, igrali bez najznačajnije akvizicije Glena Ricea (bolno kljeno). U nedostatku "Poštara", ulogu prvog strijelca odigrao je Bryon Russell (18). Anti-junak je bek Knicksa Latrell Sprewell koji je za 32 minute, uz 1-9 šut, "uspio" zabiti 2 koša.
9 razlike, Phoenix je i bez Toma Gugliotte i Anferneea Hardawaya dobio Minnesotu koja je gađala "fantastičnih" 33% iz igre.
U pobjedi Golden Statea nad Clevelandom, pošast ozljeda nastavio je Mookie Blaylock uganuvši desni kažiprst. Ipak zahvaljujući Larryu Hughesu (24) Ratnici su kao i protiv Seatlla zabilježili pobjedu.

Još malo ozljeda: Rocket Olajuwon ostati će van parketa zbog ozljede stopala, Hurley (play, zadnja sezona u Vancouveru) se zbog čestih ozljeda odlučio na - mirovinu. Tu su, zatim, ozljede Raptorsovog Radojevića koji će zbog ozljede leđa propustiti cijelu sezonu i Sonicsovog Lewisa (u "outu" do 14 dana). Na kraju vijestice: Patu Rileyu se ponudio Barcelonin centar Rony Seikaly, a Knicksi su obznanili kako se odriču 210cm visokog Vladimira Stepanie koji se nije pojavljivao na predsezonskim utakmicama.