Ljiljana Čulibrk deseta na 1500 metara

Boris Bilas • nedjelja, 22.10.2000.

Pretposljednjeg dana Svjetskog juniorskog prvenstva koje se održava u glavnom gradu Čilea, Santiagu, mladi hrvatski atletičari nastavili su s odličnim nastupima. Ljiljana Čulibrk je u finalnoj utrci na 1500 metara stigla u cilj kao deseta s vremenom 4:25.81 i tako završila svoj više nego uspješan nastup na ovom natjecanju. svjetska prvakinja je postala Abebech Negussie iz Etiopije koja je za zlato istrčala vrijeme 4:19.93. Srebro je osvojila još jedna predstavnica crnog kontinenta Kenijka Rose Kosgei (4:20.16), a broncu Australka Georgie Clark (4:20.21).

Uspješne nastupe u kvalifikacijama skoka u dalj imali su Luka Aračić i Ivan Pucelj. Aračić je sa skokom 7.58 zauzeo šesto, Pezelj sa 7.48 deseto mjesto u kvalifikacijama. tako su se oba naša skakača plasirali u finale koje je na rasporedu u nedjelju, posljednjeg dana ovog natjecanja