BENSTON: Novosel 6 (2/5), Gnjidić 23 (7/13), Antić 14 (5/8), Maloča 11 (2/12), Samac 4 (2/2), Samardžić, Brolih, Prskalo 4 (1/2), Papić, Barač, Čuljak, Novak 17 (7/10).

ZADAR: Knežević, Marić 18 (7/12), Baldwin, Krunić 7 (2/9), Perinčić, Vrsaljko, Morović, J.Ružić 15 (6/13), Dijan, T.Ružić 19 (8/10), Mandeville 13 (6/9), Pejčinović 2 (1/4).

Postotak šuta: Benston 26/57 (46%), Zadar 30/60 (50%)
Asistencije: Benston 15, Zadar 11
Osvojene lopte: Benston 5, Zadar 10
Izgubljene lopte: Benston 9, Zadar 8
Blokade: Benston -, Zadar 5

Ako je Cibona imala najlošiji start u povijesti ove sezone, onda je njezin gradski suparnik zasigurno imao najbolji. Benston je i nakon Cibone, Zrinjevca i Zadra ostao neporažen, a moglo bi tako ostati i nakon utakmica s autsajderima Kandit Olimpijom i Hermes Analiticom, a zatim u šestom kolu dočekuje Split Croatia Osiguranje.

Već na samom početku "dubravaši" su tricama Gnjidića i Maloče poveli 10:6 i dali do znanja Zadru da ih treba ozbiljno shvatiti. Kraj četvrtine donosi rezultat 19:12 i upravo je ta prednost od šest-sedam koševa dominirala tijekom utakmice, a da pritom Zadrani nisu uspjeli niti jednom preuzeti vodstvo.

Poluvrijeme završava s razlikom od šest koševa, 38:32. Odlično je u tom razdoblju igrao Gnjidić s 12 postignutih koševa.

Treća četvrtina ponovno je u znaku Benstona koji tricama Novaka i Gnjidića dolazi do najveće prednosti, +13 (50:37 u 25. minuti). No, premoć gostiju u reketu kažnjava Mandeville, te s nekoliko otvorenih šuteva doprinosi smanjenju rezultata na 57:51.

Posljednja četvrtina donosi pravu dramu. Zadrani tricama Krunića, J. Ružića i Marića poravnavaju na 67:67 četiri minute prije kraja. Gnjidić ne dopušta veću seriju Zadra i uzvraća istom mjerom. No, dvije minute do kraja Ružić ponovno pogađa iz daljine i izjednačuje (70:70).

Minutu do kraja Novosel iz prodora povećava na 72:70, a Marić u kontri opet poravnava. 30 sekundi prije kraja Maloča pogađa koš i dodatno slobodno bacanje (75:72), Baldwin na suprotnoj strani promašuje i Novosel slobodnim bacanjima podiže na nedostižnih +5. Konačan rezultat iznosi 79:74 i Benston zasluženo odnosi pobjedu.

Ponovno je uvjerljivo najbolji bio Boris Gnjidić s 23 koša (trice 5/6) i 9 skokova, uz njega odličan Novak sa 17 koševa (trice 3/3). Na suprotnoj strani vrlo dobar Marić sa 18 i Tomo Ružić sa 19 pogodaka.

Izjave trenera:

Matin Vanjak, trener Zadra: "Benston je homogena ekipa, cijelo vrijeme su vodili i zasluženo pobijedili. Mi smo imali šansu za pobjedu, ali smo u ključnim trenucima promašili vanjske šuteve. Baldwin dva dana nije trenirao i nije mogao pružiti maksimum. Kao i u Luganu imali smo slabu realizaciju slobodnih bacanja, tu se vidi koncentracija, što u ključnim momentima jako puno znači. Nova pravila daju šansu svakome, bit će tu još iznenađenja, -15 možeš uhvatiti u pet minuta što se prije nije moglo."

Ivica Burić, trener Benstona: "Vrlo je važna naša skok igra i strpljenje, jer je nakon dobrih igara moguć pad. Imali smo dobru koncentraciju. Prvi cilj je bio i ostao opstanak, uz mogućnost za nešto više, možda sredinu tablice. Igrači mogu pomisliti da je sad lako, a sad je najteže. Odlučivati će koncentracija, to je čar 24 sekunde i ove naše lige."