Čile: Aračić osmi, Pucelj deseti u skoku u dalj

Boris Bilas • nedjelja, 22.10.2000.

Posljednjeg dana Svjetskog juniorskog prvenstva u atletici Hrvatska je jedina imala dva predstavnika u finalu skoka u dalj. Uspješne nastupe mladih hrvatskih atletičara u glavnom gradu Čilea nastavili su Luka Aračić i Ivan Pucelj. U finalu je nakon šest skokova Luka Aračić osvojio osmo mjesto s rezultatom 7.50 kojeg je ostvario u svom petom skoku. Ivan Pucelj je bio malo slabiji te je nakon prvog skoka od 7.38 dva puta prestupio što mu nije bilo dovoljno za ulazak u osam najboljih, a na kraju je natjecanje završio kao deseti. Svjetski juniorski prvak postao je Kinez Peng Cai sa skokom od 7.88. Srebro je osvojio Ukrajinac Volodomyr Zyuskov (7.84), a broncu Kubanac Yoelmis Pacheco (7.71).

Ovim nastupima završilo je jedno od najuspješnijih natjecanja za naše atletičare na kojemu su osvojene dvije zlatne medalje i izboreno još pet finalnih nastupa. Koliki je to uspjeh najbolje pokazuje činjenica da se Hrvatska na listi osvajača medalja nalazi na izvanrednom osmom mjestu, a da su iza nas ostale svjetske atletske velesile kao što su Velika Britanija, Kuba, Francuska, a da SAD nisu osvojile niti jedno odličje. To još jednom potvrđuje da je ovo veliki uspjeh hrvatske atletike koji istovremeno obavezuje nove čelnike našeg sporta da moraju učiniti sve kako se ova zlatna generacija atletičara ne bi nepovratno izgubila. Ivana Brkljačić i Blanka Vlašić su garancija za uspjeh na sljedećim Olimpijskim igrama, ali one same uz pomoć svojih trenera do toga uspjeha neće moći doći.