Suproliga: Srijeda uspješna za domaćine

Karlo Dževerlija • srijeda, 25.10.2000.

Večeras su (srijeda) odigrane dvije utakmice drugog kola FIBA Suprolige. U dva relativno zanimljiva meča uvjerljivo su slavili domaćini - Iraklis protiv Partizana i Lietuvos Rytas protiv Ra’anana (u obnovljenoj "Krepsinio areni” FIBA SuproLeague Supervisor bio je Mirko Novosel).

U 18.00 u Vilniusu, utakmicom između litvanskog Lietuvos Rytasa i izraelske Maccabi Ness Ra’anane otvoreno je drugo kolo. Treneru Sakalauskas ostalo je 8 igrača iz prošle sezone dok je Ra’anana (u prvom kolu "domaća" pobjeda protiv Siene 15 razlike) praktički kompletni "roster" (9 novopridošlih igrača) izgradila tijekom ovog ljeta. Nakon uvjerljivog poraza Litvanaca u prvom kolu od Albe (-25), u drugom kolu - druga priča: očekivano i bez problema svladali su Izraelce koji su "pukli" već u prvoj četvrtini. Prilično nevjerovatno zvuči dvadeset razlike za deset minuta (34:14). Najbolji Litvanci bili su: Sestokas 17 koševa (70%) i 11 skokova, Macijauskas 15 koševa za 19 minuta, Giedraitis 18 koševa i 4 asista, te Amerikanac Eric Elliott 18 koševa i 6 asista. Kod poraženih loš nije bio stanoviti Jovo Stanojević koji je uz slab šut 6/19 ipak ubacio 19 koševa.

Druga utakmica započela je u 19.30. Nakon iznenađujućeg poraza od Krke, grčki Iraklis, ponovno pred domaćom publikom, zabilježio je prvu pobjedu. Za 15 koševa bili su bolji od Partizana koji je odlično počeo (+7 nakon prve četvrtine). U drugom dijelu prednost je anulirana, dok je treća četvrtina ponudila rasplet: furioznih i, opet, gotovo nevjerovatnih 19 razlike (11 primljenih koševa u toj četvrtini) za Zeusove potomke. Najbolji Grk bio je Nikolaos Hatzivrettas sa 21 košem (78% šuta) i 4 skoka. Vrlodobro su ga pratili Rus Karassev sa 21 košem uz 70% šuta i Franko Nakić sa 16 koševa i 3 skoka. Kod Trajkovićevog Partizana (1-1, prošlo kolo pobjeda doma protiv Pau Ortheza), najbolji je bio Nikola Bulatović sa 16 koševa i 5 skokova.