POREDAK: Arsenal 13, Lazio 10, Sparta 3, Šahtar 3.

POREDAK: Valencia 12, Olympiakos 9, Lyon 6, Heerenveen 3.

SKUPINA D
Monaco – Galatasaray 4:2
Sturm Graz – Glasgow Rangers 2:0
POREDAK: Sturm 9, Rangers 7, Galatasaray 7, Monaco 6.

Momčad petog kola zove se, pogađate, Sturm Graz. Pobjedom nad favoriziranim Rangersom dospjeli su na prvo mjesto skupine D, koja je ujedno i najotvorenija, jer će u zadnjem kolu sve momčadi imati izglede za prva dva mjesta koja vode u četvrtfinale.

Ivica Osim vrsni je stručnjak, a to je potvrdio i ove sezone jer se “mali” Sturm, kojemu nitko nije davao gotovo nikakve šanse, pored Monaca, Galatasaraya i pojačanog Rangersa, nakon pet kola nalazi na prvom mjestu skupine D. Ipak, “Grazeri” su počeli Ligu prvaka skromno, “petardom” u Glasgowu, a nakon trećeg kola i još jedne petice, ovaj put od Monaca, imali su samo jednu pobjedu i pred sobom dva teška domaćinstva. Čak su i austrijski novinari digli ruke od Sturma, a Osim je samo govorio: “Nema veze, igramo dobro, čekajte da se vrati Ivo (Vastić) i krenut će nas.” I zaista, u prošlom kolu vratio se Vastić i Sturm je sa 3:0 tukao Monaco. Austrijanci su poveli i do kraja se znalački branili te dotukli momčad iz kneževine kontrom u posljednjim minutama. Tako je bilo i u ovom kolu. Poveli su protiv Rangersa golom Yurana u 20. minuti i smireno dočekali poluvrijeme. Škoti su u nastavku povećali pritisak, ali se Osimova vrsta znalački branila, a sve je bilo riješeno u 85. minuti kada je Numan dobio drugi žuti karton. Kao šlag na tortu stigao je pogodak Prilasniga u 90. minuti. Pobjeda je još vrijednija kada se zna da za Sturm nisu nastupili najbolji igrač Ivica Vastić, odlični golman Sydorczuk, a nedostajalo je i još nekoliko ne tako važnih igrača. Za Sturm je svih 90 minuta solidno odradio Tomislav Kocijan.

Škotska momčad, prepuna zvijezda, ipak ima prigodu za popravak u zadnjem kolu kada na domaćem terenu igraju protiv Monaca. Momčad iz kneževine je u ovom kolu pobijedila turski Galatasaray sa 4:2. Na poluvremenu je bilo 4:1, a iako je Monaco zadnjih tridesetak igrača igrao sa devet igrača Galatasaray je samo ublažio poraz. Dado Pršo odigrao je svih 90 minuta, ali nije bio strijelac. Zadnje kolo donosi nam susrete Rangers – Monaco i Galatasaray – Sturm. Monaco ili Rangers bi pobjedom u međusobnom susretu osigurali sljedeći krug, jednako kao i Sturm remijem. Ipak bez šansi nisu niti Turci, koji će juriti pobjedu veću od tri gola razlike koliko je bilo na Schwarzeneger stadionu u pobjedi Sturma. Ima bezbroj kombinacija, a kako će završiti na “vrućim” terenima Istanbula i Glasgowa, doznati ćemo u sljedećem kolu.

Sve ostale skupine su gotovo odlučene. U skupini A se na čelu nalazi Real Madrid bez šanse da prokockaju to prvo mjesto. Bayer Leverkusen je usprkos pobjedi protiv Spartaka ostao bez šansi za drugo mjesto. Postigli su samo jedan pogodak, koji im nije bio dovoljan jer su u Moskvi izgubili sa 2:0. Tako da i u slučaju pobjede u Lisabonu u posljednjem kolu te poraza Spartaka protiv Reala u Moskvi, nemaju šansi jer su Rusi bili bolji u međusobnim susretima. Ipak osigurali su treće mjesto i Kup UEFA, što je, s obzirom na probleme u kojima se ta momčad nalazi, priličan uspjeh. U večerašnjoj pobjedi “apotekara” sudjelovao je svih 90 minuta Boris Živković, a Jurica Vranješ je ušao u igru u 81. minuti. Robert Kovač je pauzirao zbog žutih kartona.

Skupinu B sigurno predvodi Arsenal ispred Lazia. Jedina dvojba je treće mjesto za koje šanse imaju ukrajinski Šahtar i češka Sparta. Oni u posljednjem kolu na domaćim terenima dočekuju lidere skupine. Sparta Lazio, a Šahtar Arsenala. U slučaju istog broja bodova u prednosti su Ukrajinci jer su bolji u međusobnim dvobojima.

Valencia je sigurno prva u skupini C, a u zadnjem kolu dolazi im Heerenveen, koji je bez ikakvih šansi. U toj skupini vodit će se žestoka borba za drugo mjesto, na koje “jurišaju” Lyon i Olympiakos. Francuzi imaju tri boda manje, a igraju na domaćem terenu protiv Grka. U prvom međusobnom susretu je bilo 2:0 za Olympiakos tako da će Lyon loviti tu prednost.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312