Rijeka - Pula Staro češko: Puljanima opet bod na Kantridi

Tomislav Pacak • nedjelja, 24.07.2005.

Čini se da je momčad Pule prava "crna mačka" Scorijinoj Rijeci - nakon dva remija prošle sezone, Puljani su i na početku nove sezone "ukrali" dva planirana boda momčadi koja bi se po najavama trebala boriti za naslov prvaka. Kako je krenulo, izgledalo je da bi Pula Staro češko mogla uzeti i pun plijen na Kantridi, no novi napadački dvojac "bijelih", Zekić i Krpan ipak su spasili domaćima bod.

Već u drugoj minuti stigao je šok za domaćina - Maksimović je "okrenuo" Leranta i ubacio za Jerneića kojem nije teško bilo gurnuti loptu u mrežu. Rijeci je trebalo malo vremena da se smiri nakon početnog šoka, pa je uslijedilo nekoliko prilika, među kojima treba izdvojiti situaciju u 12. minuti kada sudac Mlinar nije svirao kazneni udarac za prekrašj na Krpanu.

Međutim, uskoro je stigao drugi gol gostiju. Nakon kornera, lopta se odbila do Pilipovića koji s vrha šesnaesterca gađa mrežu Rijeke. "Bijeli" su uspjeli vrlo brzo uzvratiti i smanjiti na 1:2. Danijel Šarić dobro je ubacio s desne strane za Zekića, koji šalje loptu u gol, uz malu pomoć stative.

Uskoro je Zekić pogodio i stativu, ali do izjednačujućeg pogotka Riječani su čekali sve do 58. minute. Krpan je izborio jedanaesterac, a sam ga je i izveo donijevši Rijeci bod. Iako je pokazala karakter vrativši se iz ponora od 0:2, u Rijeci sigurno neće biti zadovoljni samo bodom na otvaranju prvenstva...

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841