SPLIT CO: Subotić 3 (1/2), Gregov, Tomeljak 1 (0/1), Vujčić 12 (5/14), Žižić 5 (2/5), Rencher 14 (6/20), Poljak 3 (0/2), Grgurević 9 (4/8), Land 13 (5/10), Badžim 8 (3/6).

PANATHINAIKOS: Alvertis 4 (2/6), Koch 4 (1/1), Rogers 16 (6/9), Fotsis 12 (4/10), Gentile 6 (1/4), Bodiroga 11 (5/9), Middelton 2 (0/1), Rebrača 4 (1/5), Burke, Balogiannis.

Postotak šuta: Split CO 26/70 (37%), PAO 20/48 (42%)
Skokovi: Split CO 39 (19+20), PAO 40 (36+4)
Osvojene lopte: Split CO 11, PAO 9
Izgubljene lopte: Split CO 10, PAO 17
Blokade: Split CO 2, PAO 4

Uvodni pozdrav “klinaca i bogataša” (Snimio: Baldo Leburić)

Splićani su izvrsnom igrom uspjeli pobijediti trenutno najskuplju momčad u Europi, tj. aktualnog prvaka Europe. Panathinaikos je 2. puta bio prvak Europe, 22. puta prvak Grčke, te 6. puta prvak grčkog Kupa. Previše su Grci podcijenili mladu momčad "žutih", što im se na kraju osvetilo sa porazom od 9 koševa razlike!

Istaknimo da mnogi grčki igrači mogu biti očevi splitskoj "dici", jer Rebrača je 72. godište, Bodiroga 73., Rogers 63., te npr. Gentile 67., dok Splićani imaju čak dvojicu mladića od 16 godina (Ukić i Pašalić). Tu su još Žižić, Subotić, Tomeljak, Poljak... Publici su posebno zanimljivi bili Jugoslaveni - Rebrača, Bodiroga i trener Željko Obradović koji je od samoga početka bio na mukama.

Startnu petorku "žutih" činili su Subotić, Land, Badžim, Vujčić i Žižić, koji već u polovici prve četvrtine rade razliku od 10 koševa (12:2). Grgurević ulazi pri kraju četvrtine i postavlja konačni rezultat na 14:4.

U drugoj četvrtini Splićani ne posustaju, te podižu rezultat na 20:6. Glavni akteri toga dijela su bili Tomeljak (prvi puta nastupio u ovoj sezoni pred svojom publikom) i Rencher, koji je podizao publiku na noge svojim zakucavanjima.

Nikola Vujčić raspoložen sa svih pozicija (Snimio: Baldo Leburić)

U 5. minuti Grci izjednačuju rezultat na 25:25. Međutim Splićani se nikako ne predaju i ponovno uspostavljaju 11 koševa razlike (36:27) s kojim se otišlo na odmor.

Grci se očito nisu držali svoje taktike niti nakon odmora, jer je trener PAO-a Željko Obradović zvao "time-out" u 6. minuti treće četvrtine i pokušao zadnjim atomima "probuditi" svoje skupe profesionalce. Međutim kada je semafor pokazivao 7. minutu rezultat je dosegnuo nevjerojatnih 15 koševa razlike (46:31). Publika je bila na nogama, te bodrila svoje mladiće do samoga kraja.

Kasnije je sve bila samo formalnost, jer PAO nije mogao spasiti niti sjajan Johhny Rogers, koji je šutirao tricu za tricom. Grgurević zarađuje svoju petu osobnu, a Splićani slave svoj prvijenac u FIBA-noj Suproligi. Slavlje se nastavilo prema većim Gripama, gdje je Torcida priredila koncert uoči svog 50. rođendana!