Kamen I. - Pula SČ: Veličani u stilu otišli na praznike

Tomislav Pacak, Zoran Zdelar • subota, 03.12.2005.

Na najboljem nogometnom terenu u Hrvatskoj, čime se domaćini često vole pohvaliti, Kamen Ingrad je dočekao Pulu, koja od dolaska Bračuna na klupu bilježi vrlo dobre rezultate. Pokazao je Kamen Ingrad da ipak nije bez razloga u gornjem dijelu tablice Prve HNL…

Potvrdio je Kamen Ingrad svojom igrom danas da nisu slučajno na trećem mjestu u Prvoj HNL odmah iza ipak daleko snažnije Rijeke. Puljani od dolaska Milivoja Bračuna na mjesto trenera počeli su bilježiti vrlo dobre rezultate, ali su ovaj jesenski dio prvenstva ipak zaključili porazom. Nažalost, na utakmicu je stiglo tek 300-tinjak gledatelja što nije prikladno igri koju trenutno prikazuju. Kamen još nije osigurao plasman u Ligu za prvaka, no ako ovako nastave na igrati, taj cilj im neće biti teško dohvatiti.

Utakmica je započela jalovo, prvih desetak minuta igrači su očito odmjeravali odnos snaga na terenu, ali kasnije su prebacili u “višu brzinu”. U 11. minuti igrači Kamen Ingrada su izveli čak 5 kornera. Iz tih kornera doveli su se u dvije izglednije prilike, no oba puta vratar Puljana Iveša je svojim reakcijama najavio da će danas biti najveća prepreka na putu do pobjede igračima Kamena.

Polako Matkovićevi puleni postaju sve nadmoćniji i sve češće dolaze do prilika, bez obzira na izostanak dva bitna igrača za Kamenovu igru. U sljedećih dvadesetak minuta Iveši prijeti Kralj, Sivonjić, Darmopil i Brajković čak tri puta, no nitko nije bio dovoljno precizan. Za prvi pogodak morala se je sačekati 36. minuta.

Kristijan Čaval ubacuje loptu prema kaznenom prostoru Puljanja, a Ilija Sivonjić glavom prebacuje loptu preko obrambenih igrača Pule. Cijelu akciju je vrlo dobro pratio Tomić, koji se je ispružio i ugurao loptu u mrežu Iveše, koji ovog puta ipak nije stigao reagirati.

Na odgovor gostiju, nije se moralo dugo čekati. Samo minutu prije isteka prvog poluvremena, Puljani su došli do izjednačenja i to iz svoje prve prave prilike. Branič Starčević se je preselio nakratko na drugu stranu terena i prilikom izvođenja slobodnog udarca uspio je poentirati. Slobodni udarac je izvodio Manuel Pamić, koji je loptu nabacio točno na glavu Starčevića i braniču Puljanja nije bilo teško pogoditi nebranjeni dio mreže.

Sa rezultatom 1:1 otišlo se je i na odmor, koji je čak i trajao nešto manje od predviđenih 15 minuta. U drugo poluvrijeme domaćini ulaze energično sa velikom željom za ponovnim vodstvom i ubrzo im se je to isplatilo. Nakon početnih pet minuta u drugom poluvremenu, uspjeli su ponovno povesti. Danas vrlo dobri mladi Ilija Savonjić pucao je sa dvadesetak metara vrlo snažno i iznenadio je vratara Ivešu, koji je po drugi put danas morao po loptu u mrežu.

Gosti se ne predaju, pokušavaju doći do svog novog pogotka kako bi sa gostovanja odnijeli barem bod. No, Puljani umjesto do novog pogotka, dolaze do prvog crvenog kartona na utakmici u 68. minuti. Šehić na sredini terena oštro uklizuje Božinovskom u noge s leđa i sudac Mlinar nema izbora, no pokazati Šehiću crveni karton.

U 87. minuti domaćini su bili i blizu povećanja vodstva. Zelenika sjajno puca, no Iveša još bolje reagira i skida snažan udarac. Puljani su se trudili u preostalim minutama doći do izjednačenja, no snage u njihovim nogama očito više nije bilo.

Nova tri boda domaćinu su bila dovoljna da na ljestvici skoči na treće mjesto. Trener gostiju Milivoj Bračun poslije utakmice požalio se je na suđenje. U drugom poluvremenu igrač Kamena je načinio prekršaj na igraču Pule, koji je prema prikazanom kriteriju suca trebao biti za žuti karton. To bi bio i drugi žuti, odnosno isključujući, no Mlinar je ipak prosudio kako nije bilo potrebe za novim kartonom.

“Ako Pula uopće trebati ostati u lizi neka ostane na drugi način ili ako treba ispasti, isto neka ispadne na normalni način, jer ovi kriteriji više nemaju smisla”, izjavio je Bračun nakon utakmice.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841