Kraj za Aquavivu i Selekciju KMNL, uvjerljivi Orkan

Tomislav Pacak • srijeda, 21.12.2005.

Odigrana su prva četiri dvoboja osmine finala najpoznatijeg malonogometnog turnira u Hrvatskoj, popularne Kutije šibica, koja ove godine slavi 35. godinu postojanja. Najuzbudljivije je bilo u posljednjem susretu dana koji je bio koban za branitelje naslova, momčad Aquavive...

Aquaviva je ove godine pod svojim imenom okupila veći dio igrača koji su protekle tri godine osvajali Kutiju pod nazivom Riva Grupa, te se Dario Šimić nadao kako je konačno složio momčad koja može otići do samog kraja. Ipak, bez obzira što je veći dio momčadi Riva Grupe ostao na okupu (Čivrag, Vidiček, Novak, Derviščaušević, Kemfelja...), ipak to nije ista ona Riva Grupa koja je osvojila srca ljubitelja malog nogometa proteklih godina. Prije svega se vidjelo da nedostaju Josip Palić, istinska malonogometna legenda koja se nakon prošle Kutije oprostila od igranja, te Robert Prosinečki koji večeras nije mogao nastupiti. Bez njih dvojice, Aquaviva se mučila protiv vrlo dobre ekipe Kapa Šport - Automir, te je na kraju napustila turnir.

Momčad za koju, između ostalih, igraju Varteksovi Jertec, Šafarić i Pokrivač, odigrala je odličnu utakmicu protiv favorizirane Aquavive. Kapa Šport - Automir poveo je u 15. minuti preko Bogdanovića, no nakon velikog pritiska Aquaviva je izjednačila preko Domjanića.

Slika 1 od 2.

Do kraja je bilo izrazito napeto, pritisak je bio i na sucima zbog jedne dvojbene situacije u šestercu Aquavive gdje su igrači Kapa Športa tražili sedmerac, a utakmica je odlučena u 38. minuti kada je Ačkar iz jedne polukontre pogodio za 2:1. Aquavivi se nije isplatila zamjena vratara za igrača, Marko Šimić pogodio je za 3:1.

U prvom susretu dana, DHL je nakon vrlo tvrdih 40 minuta izašao kao pobjednik iz dvoboja s ISAP Auspuhom. Odlučujući i prvi pogodak na utakmici pao je minutu prije kraja kada je Eduard Cerin razveselio okupljene navijače DHL-a, a pogodak je proslavio trkom na tribine, odakle se nije htio vratiti na teren, pa je zaradio isključenje. Ipak, i s dva igrača manje (ISAP Auspuh izvadio je vratara), DHL je postigao drugi pogodak, Jerko Leko pogodio je u posljednjim sekundama za konačnih 2:0.

Iskusni AMB Kolor svladao je Selekciju KMNL, koja je ove godine plasmanom u osminu finala ostvarila svoj najveći dosadašnji uspjeh. Katolici su opet imali fantastičnu podršku s tribina koja nije jenjavala do posljednjeg zvižduka, a i nakon poraza navijači su smogli snage za navijanje "Sretan vam Božić".

Ivan Čuić doveo je AMB Kolor u vodstvo u 7. minuti, a oduševljenje na tribinama izazvao je izjednačujući pogodak Šušnića u 13. minuti. Ipak, Čuić ponovno pogađa u 26. minuti, a susret zaključuje Šapina dvije minute prije kraja. Treba pohvaliti i vratara Šetku koji je obranio niz dobrih prilika "Katolika"...

Najuvjerljivi je bio Orkan Profectus koji je s 5:1 "isprašio" MG Uslugu - Niskogradnju Šimić. Istina, Niskogradnja je povela pogotkom Leonarda Bisakua već u petoj minuti, no uskoro je kvaliteta izašla na vidjelo. Orkan je na krilima svojih 'sidruna' lako okrenuo rezultat i uvjerljivo slavio - tri pogotka postigao je iskusni Dervišagić, a po jedan su dodali Hertl i Tin Lovreković.

Sutra su na rasporedu preostala četiri susreta osmine finala, s početkom u 18 sati u dvorani 2 Doma sportova.

Kutija šibica 2005., osmina finala:

ISAP Auspuh - DHL 0:2, AMB Kolor - Selekcija KMNL 3:1, Orkan Profectus - MG Usluga-Niskogradnja Šimić 5:1, Aquaviva - Kapa Šport-Automir 1:3.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841