Benston i dalje bez poraza

Ivan Varat • nedjelja, 29.10.2000.

I nakon 4. kola A-1 lige košarkaša hit dosadašnjeg dijela prvenstva - Benstona, predvodi na ljestvici bez poraza. Benstonaši su ovaj put bolji bili od Kandit Olimpije rezultatom 103:80. Najefikasniji kod pobjednika bili su Samac sa 22, te ponovno Gnjidić sa 21 poenom. Zadar je u Jazinama pobijedio Hermes Analiticu sa 89:79. Vodili su Zadrani i sa 25 poena prednosti, no kada je trener Vanjak ubacio mlađe igrače, gosti su smanjili na krajnjih -10. Sava osiguranje u neizvjesnoj završnici bolje od Šibenika. Zagreb je pak gostujuću pobjedu ostvario u Slavonskom Brodu nad Svjetlosti. Cibona VIP bez većih je problema "riješila" Šanac Karlovac. U posljednjoj utakmici igranoj u nedjelju na Gripama Split CO je ponajviše zahvaljujući Žižiću i Vujčiću pobijedio Zrinjvac sa 97:87.

Za 4. kolo pripremili smo vam izvještaje sa utakmica Benston - Kandit Olimpija, Cibona VIP - Šanac, te Split CO - Zrinjevac, dok pregled ostalih utakmica možete pogledati u nastavku...

Split CO Zrinjevac 97:87 Izvještaj

Zadar je u Jazinama pobijdio Hermes Analiticu sa iznenađujuće malih +10, no ovu razliku gosti su dostigli kada je već pobjednik bio odlučen (kod 25 razlike za Zadar) i kada je trener Zadra, Vanjak u igru ubacio mlađe igrače. Kod Zadra Darko Krunić 20 poena, Tomo Ružić 13 uz 7 skokova, Jure Ružić 11, Perinčić 9. Za goste Vidaković 15, Pehar 11, te ostali svi ispod 10 poena.

Zagreb je u Slavonskom Brodu pobijedio Svjetlost Brod, što je domaćinima prvi domaći, te drugi uzastopni poraz. U prve dvije četvrtine Svjetlost je i vodila, te kontrolirala utakmicu, no nakon odmora Zagreb kreće odlično i na kraju ostvaruje visoku pobjedu. Kod "mrava" najbolji Mario Stojić sa 22 poena, Daughtery 21 poena uz 8 skoova, Vukičević 18, Perinčić 17, te Tomas 15. Kod domaćina Kalaica 20, Stipanović 16, Piplović 15 uz 6 skokova.

U možda najneizvjesnijoj utakmici 4. kola između Sava osiguranja i Šibenika igranoj u Rijeci, slavili su domaćini sa 95:90. "Osiguravatelji" su prve tri četvrtine odigrali vrlo dobro i u par navrat poveli sa 20 razlike, no u posljednjoj četvrtini počeli su padati, a Zemljić je nemilosrdno zabijao na drugoj strani. Ipak Whitfeld u zadnjim trenucima spašava situaciju ukradenom loptom i košem za krajnih 95:90. Kod domaćina Štimac 24, Whitfield 23, Byrne 16, Baždarić i Mance po 11. Zemljić 40 poena, 6 skokova i 2 asistencije, Kapov 26 i 8 skokova, te ostali svi ispod 10 poena za Šibenik.

U sljedećem kolu koje je na radporedu 4.11 igraju: Hermes Analitica - Benston, Šanac Karlovac - Zadar, Kandit Olimpija - Split, Šibenik - Cibona VIP, Zagreb - Sava osiguranje, Zrinjevac - Svjetlost Brod.