BENSTON - KANDIT OLIMPIJA 103:80 (53:39)

BENSTON: Novosel, Gnjidić 21 (8/10), Antić 15 (5/10), Maloča 16 (4/7), Samac 22 (8/10), Samardžić 4 (1/4), Brolih 3 (1/2), Prskalo 14 (5/6), Papić, Barač 8 (4/4), Toroman, Novak.

KANDIT OLIMPIJA: Tucaković 9 (3/5), Petrović 9 (3/7), Voloder 7 (2/3), Ćutuk 6 (3/3), Tankosić 5 (2/9), Bičvić 2 (1/5), Šmit 2 (0/2), Katavić 5 (2/3), Grebenar 8 (4/9), Perajica, Kristić 11 (5/10), Lozančić 16 (6/12).

Postotak šuta: Benston 36/56 (64%), Kandit Olimpija 31/68 (46%)
Asistencije: Benston 18, Kandit Olimpija 9
Osvojene lopte: Benston 10, Kandit Olimpija 8
Izgubljene lopte: Benston 20, Kandit Olimpija 15
Blokade: Benston -, Kandit Olimpija -

Benston nastavlja s pobjedama, ali i dobrim igrama. Već je u petoj minuti nakon trice Gnjidića bilo 20:8, no četvrtina završava s još uvijek neizvjesnih 26:17.

U drugoj četvrtini trener Burić vraća Novosela umjesto još neiskusnog Broliha, te Benston povećava razliku na 53:39 i pitanje pobjednika je već praktički riješeno.

Gosti u treću četvrtinu ulaze mini-serijom od 7:0, što je samo razbudilo "dubravaše" koji dostižu razliku od 20 koševa (75:55).

U posljednjoj četvrtini trener domaćih stavlja na teren kompletnu drugu postavu, u kojoj su se odlično snašli Samac i Barač. Konačni rezultat iznosi visokih i zasluženih 103:80.

Gosti koji u sastavu nemaju niti jednog klasičnog centra nisu imali rješenja za visinsku prednost "pušača", a domaći vanjski igrači ujedno su lakoćom trpali koš Osječana. Igrač utakmice opet je bio sjajni Boris Gnjidić sa 21 košem uz samo dva promašaja (trice 4/5) i 6 osvojenih lopti. Na kraju utakmice odlično je odigrao mladi Samac postigavši ukupno 22 koša. Na suprotnoj strani dobro su se snašli mladi krilni centri, Lozančić sa 16 i Kristić s 11 koševa.

Ivan Meheš, pomoćni trener Benstona: "Mi smo se najviše pribojavali koncentracije. Uspjeli smo zatvoriti njihov skok i koliko toliko njihove šuteve."

D. Dogan, trener Kandit Olimpije: "Ovo je mlada momčad. S dva do tri iskusna igrača bi se mogli razvijati. Trebao bi nam još jedan play koji bi mijenjao Volodera i jedan pravi centar. U ovoj utakmici bili smo oslabljeni na playu, Mandić se povrijedio na treningu, a Voloder nije potpuno spreman."