CIBONA VIP - ŠANAC KARLOVAC 92:64 (53:32)

CIBONA VIP: Longin 8 (3/5), Kus 6 (2/2), Sesar 16 (5/12), Planinić, Prkačin 4 (2/5), Lee 11 (4/9), Pašalić, Skelin 17 (6/10), Awojobi 23 (9/13), Mamić 7 (3/8), Nicević, Džidić.

ŠANAC KARLOVAC: Mindoljević 2 (1/6), Gašparović 14 (6/14), Mimica 4 (1/7), Peris, Mitchell 10 (3/11), Žuža 17 (7/9), Dokman, Češković, Szilvasy, Novaković, Škero, Kilpatrick 17 (7/11).

Postotak šuta: Cibona VIP 34/65 (52%), Šanac Karlovac 25/65 (38%)
Skokovi: Cibona VIP 37, Šanac Karlovac 27
Asistencije: Cibona VIP 14, Šanac Karlovac 15
Osvojene lopte: Cibona VIP 18, Šanac Karlovac 6
Izgubljene lopte: Cibona VIP 16, Šanac Karlovac 13
Blokade: Cibona VIP 3, Šanac Karlovac 1

Karlovac je dobro ušao u utakmicu, poveo s 5:2, ali je već u sedmoj minuti Žuža napravio treći prekršaj. Rezultat u tom trenutku, 14:13, bio je ujedno i poslijednje vodstvo gostiju. Karlovčani nisu imali igrača koji bi pod košem zaustavio visokog Skelina i rezultat je na kraju četvrtine 26:21.

Od samog početka druge četvrtine "cibosi" pritišću i uskoro povećavaju razliku na nedostižnih +21 (53:32).

Utakmica je pri ulasku u poslijednje dvije četvrtine bila rezultatski riješena, pa su domaći igrači igrali s pola snage, a i kod gostiju nije bilo previše želje za preokretom. Na kraju je na semaforu pisalo 92:64. Najbolji su u Ciboninim redovima bili centri, Tunji Awojobi s 23 koša i 13 skokova, te Mate Skelin s 17 koševa i 11 skokova. Kod Karlovčana se svidio Amerikanac Kilpatrick koji je igrao na poziciji krila i krilnog centra, a postigao je 17 koševa i 9 skokova. Isto toliko postigao je i Jurica Žuža. Brzonogi Mitchell je postigao 10 koševa i devet asistencija, ali uz šut za tricu 1/6.

Trener Karlovčana je izjavio: "Mi smo sastavili ekipu pred sam kraj prelaznog roka. Današnja utakmica bila nam je jači trening, nismo mogli parirati u unutarnjoj igri."

Neven Spahija, trener Cibone VIP: "Mi smo igrali onoliko koliko je trebalo za pobjedu. Tu ima još dosta prostora za napredovanje. Cilj je vratiti centre. Awojobi je manje-više sve utakmice odigrao zadovoljavajuće, ali mu namjerno razbijam ritam da bi vratio Prkačina. Skelin je odigrao solidno."