Osijek - Slaven: Uvjerljivo i bez Bjelice

Nikola Patković • ponedjeljak, 30.10.2000.

Bijelo-plavi su odradili svoj posao protiv Slavena, bez Bjelice, Neretljaka i Gašpara. Izuzetno se u osječkoj igri osjetio izostanak najboljeg igrač, šo je posebice bilo izraženo u prvom poluvremenu, kada je osječki vezni red bio nekoordiniran i nikako nije uspijevao složiti iole suvislu akciju.

Doduše, dio razloga za takvu igru možemo potražiti i u evidentnom umoru igrača. No, to ipak ne treba biti opravdanje. U početku se činilo da će biti svega i svačega, jer je već u drugoj minuti Solomun morao vaditi neugodan udarac Turkovića glavom sa 16 metara.

No, na vodstvo domaćina se i nije dugo čekalo. Učinio je to Beširević iz prekrasno izvedenog slobodnog udarca s preko 20 metra. Lopta je preko zida pogodila gornji dio gostujućih vrata. Uslijedili su mlaki udarci Jurčeca i Mitua, no bez učinka. Bila je to sve blijeđa predstava zbog koje su i malobrojni gledatelji "ludili".

A onda su još Crnac u 38. minuti i Dodik u 40. umalo pogodili osječku mrežu. Prvog je na crti zaustavio Balić, a drugog Prišć. Odmor je došao kao naručen za igrače, a i za gledatelje!

U drugi dio Mršić ulazi s ključnim potezom. Rotirao je uloge Prišću i Grnji pa je osječka igra pod Prišćevom palicom počela dobivati ljepše konture. Vuka je tako na dodavanje Brkića izbio pred Solomuna, ali je njegov udarac blokirao Kacić. Ponovno je Vuka sam pred gostujućim golom u 55. minuti. Ovog puta na dodavanje Prišća, ali je tada pucao pokraj gola. Pet minuta kasnije izborio se za loptu na desnoj strani, vratio je po zemlji na gostujući peterac, odakle je Mitu pogodio mrežu.

Gosti su još dva puta pokušavali udarcima Posavca i Jurčeca, ali je Balić bio na mjestu. U 85. brzu akciju odigrali su Mitu i Beširević, ovaj je ubacio prema Vuki. koji primajući loptu na grudi izbacuje iz igre Kacića i onda lijevom nogom šalje bombu ispod Solomunove grede za konačnih 3:0!

U svakom slučaju zaslužena pobjeda lidera prvenstva, čiji su igrači još jednom pokazali da su spremni i za najviši domet. Ako ih u međuvremenu ne rasture...

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312