Suproliga: Nezaustavljivi Mulaomerović

Karlo Dževerlija • srijeda, 01.11.2000.

"Mula" razbio "Apotekare"

Osim utakmice izeđu Splita Croatie osiguranja i Albe, večeras su (srijeda) u Suproligi igrane još dva susreta. Za stopostotni učinak domaćina pobrinuli su se Efes Pilsen protiv Bayer 04 Leverkusena i Scavolini Pesaro protiv grčkog Iraklisa.

U 19.00 u Istanbulu Efes Pilsen je otvorio treće kolo. U noći kad je ulazilo - sve, Turci su ubacili 10 od 18 trica, a dvicu zadržali na nevjerovatnih 73%. Predođeni izvrsnim Damirom Mulaomerovićem, Efes je od početka uzeo stvari u svoje ruke tako da gosti iz Leverkusena nisu ni došli u ozbiljniju prigodu. "Mula" je dobro pokazao kako ubojit može biti - kad ga "ide". Igrajući svih 40 minuta ubacio je ukupno 28 koševa uz, za njega neprilično, vrlodobar postotak realizacije: 10/15 ukupni šut i 6/10 trice. To nije sve - stigao je i 12 puta uspješno dodati te ukrasti 3 lopte. Damiru se priključio, opet vrlodobar, Predrag Drobnjak s 18 koševa i 7 skokova. Njemci su, bez ozljeđenog Šćepanovića, ostali kratki, unatoč fantastičnih 33 koša (61% šuta, trice 4/5) i 9 skokova najboljeg - Johna Besta. Ovo je Njemcima 2 uzastopni poraz, dok je Efes Pilsen nakon prvog nastupa pred domaćom publikom "prešao u pozitivu" (2-1).

Nešto kasnije (20.30) igrana je druga utakmica danas. Iraklis je po prvi puta u ovogodišnjoj Suproligi - gostovao, no iz Pesara nose tek jedan bod u poretku i -20 koš razliku. Scavollini je do prve pobjede došao relativno lako, a najveće zasluge za to ima razigrani trio: double-double Marko Tušek (u 28 minuta 18 koševa i 10 skokova), Johnson DeMarco (20 koševa i 7 skokova) i Melvin Booker (20 koševa). Iraklis je u drugoj četvrtini uhvatio priključak te na poluvrijeme ipak otišao sa nadom (-5). U nastavku nije se dogodilo ništa čemu su se Grci nadali: tek 11 ubačaja u trećoj i 8 razlike u četvrtoj četvrtini zaustavili su brojke na "okruglih" 90:70. Najbolji "Grk" bio je Tony Farmer s 18 koševa i 6 skokova.

O trećoj utakmici između Splita i berlinske Albe, čitajte u posebnom izvještaju...