NBA: Rileyeva tisućita i druga Kukočeva pobjeda

PHILADELPHIA - Toronto 104:98 (First Union Center)
Igračminšut3pslon.s.o.s.skoasiosgukrizgblokoš
Kukoč, Toni205-81-30-02353021011

Pat Riley - tek drugi trener sa 1000 pobjeda

Philadelphia je, nakon pobjede 29 razlike na jučerašnjem otvaranju sezone protiv Knicksa u New York, igrala svoju prvu utakmicu u First Union Center od poraza od Indiane u 6. utakmici polufinala istočne konferencije. Start Sixersa nije bilo u skladu s bučnom ceremonijom prije samog susreta: nakon nepunih 5 minuta gubili su 3-13. "Teško se usredotočiti nakon što nekoga razvalite," izjavio je Iverson i dodao: "No nikako nismo željeli razočaranje". Iverson je unatoč vrlo lošem šutu (9/23) zabio 24 koša. No poznato je da Allen ima odrješene ruke. Dodao je po 5 skokova i asista, te 4 ukradene lopte. Toni Kukoč je bio nešto suzdržaniji nego prošlu noć: za 20 minuta ubacio je 11 koševa, 5 puta skočio i 3 puta uspješno dodao. Kod Kanađana Carter je pogodivši prvih 6 šuteva, ubacio 15 od svojih 25 koševa u prvoj četvrtini. No do kraja ubacio je tek 3 od 13 lopti. Mark Jackson je bio prvo ime Toronta sa 16 koševa i 12 asista, dok je Antonio Davis ubacio 18 i uhvatio 11 lopti.

Između ostalih 6 utakmica najzanimljivija je bila ona između prvaka Lakersa i Jazzera. Lakersi su slavili prije utakmice - u petnaesto-minutnoj ceremoniji primili su svoju sedmu "championship zastavu" i prstene prvaka. Razloga za slavlje nakon utakmice imali su Jazzeri kojima je ovo druga uzastopna pobjeda. Trijumf 97:92 nad NBA prvacima stigao je prvenstveno zahvaljujući 37-godišnjem Maloneu i 38-godišnjem Stocktonu. Karl Malone je uz 11 skokova, ubacio 12 od ukupnih 26 koševa u zadnje 6.5 minute dok je John Stockton završio na 21 košu i 14 asistencija. Potvrda dobre Stocktonove forme na koju svi ukazuju. Bryon Russell je dodao 16 koševa, a Quincy Lewis, ušavši sa klupe 14. "Za mene, pobjeda je pobjeda. Oni su prvaci, naravno da smo ih željeli pobjediti na njihovom parketu. Ovo je velika pobjeda, neću vam lagati." izjavio je Malone. Stockton je dodao: "Bila je ovo dobra prilika da uhvatimo Lakerse, jer imali su proslavu prije utakmice. Igrali smo pristojno, no ostalo je eajoš stvari koje moramo doraditi." Kao i obično Lakersi su napadačke zadatke povjerili tek dvojici "odabranih" - 41 od 79 ispucanih lopti djelo su Shaquillea i Kobea. "Punašni" centar se zaustavio na 34 koša i 15 skokova dok je vitkiji Bryant ubacio 31. Ako je suditi po slobodnim bacanjima Shaq se još nije oslobodio treme - od 18 pokušaja ruka mu je zadrhtala u 12 navrata.

Ipak, priča dana je priča o Patu Rileyu, treneru Miamia. Nakon sinoćnjeg otvaranja sezone za Heat i glatke 26 koševa razlike pobjede nad Orlandom Riley je postao članom ekskluzivog kluba. Naime, uz trenera Toronta Lennya Wilkensa, Pat Riley je jedini trener koji je upisao 1000 pobjeda. Još jedan dokaz neosporne stručnosti i velike trenerske karijere.

Od ostalih detalja spomenimo izvrsnog Paytona u pobjedi Seattlea nad Denverom. Tek 16 ispucanih lopti bilo je dovoljno Garyu da uz sjajan šut (13/16) ubaci 35 koševa. Dodao je i 12 asista, 2 ukradene i 4 skoka.
Iako je Webber sa 27 koševa i 8 skokova odigrao odlično, to Sacramentu nije bilo dovoljno. Poraz od Clevelanda stigao je nakon 2 produžetka.
Boston ne izgleda bezopasno, a tome je svjedočila i sinoćnja pobjeda protiv Detroita. U lakoj pobjedi dominirao je Walker s 33 koša i 12 skokova.