Suproliga: kompletirano 3. kolo

Karlo Dževerlija • petak, 03.11.2000.

Preostalih sedam utakmica Suprolige odrađeno je jučer. I dalje se nastavlja trend uspješnosti za domaćine pa ovo kolo bilježimo osam "domaćih" pobjeda i tek dvije gostiju - Maccabija i Pau Ortheza. Uz dvije pobjede Francuza i Izraelaca vijest dana ipak je: aktuelni prvaci Europe - Panathinaikos je uspio pobijediti!

Prije putovanja u Švedsku Pau ove sezone nije znao za pobjedu "na strani". U domaćem prvenstvu i na europskoj razini ima čistih 0-3. Prva pobjeda i pozitivan score je stigao zahvaljujući agilnom triu Esteller (18 koševa i 4/6 za tricu), Dubos (18 koševa i 8 skokova) i Pietrus (17koševa i 5 skokova). Niti jedan od trenera nije bio zadovoljan igrom, no Claude Bergeaudu (Pau-Orthez), ako ništa, kao satisfakcija ostaje 2 nova boda.

Da obraz gostujućih ekipa ne bude potpuno okaljan, pobrinuo se i Maccabi koji je relatvno glatko svladao Telindus Oostende. Uzroke porazu tražimo u lošem ulasku u utakmicu, neiskustvu i košarkaškom sterilitetu Oostendeovih pojačanja - Amerikanaca koji su zabili - ništa. Kod Maccabia Nate Huffman je ubacio 16 te dodao 12 skokova. Najefikasniji je bio Anthony Parker s 21 košem (7 skokova).

Partizan je pobjedom od 10 razlike nanio Krki Novo Mesto i drugi uzastopni poraz. Situacija oko pobjednika se razrješila tek u četvrtoj četvrtini u kojoj Slovenci ubacuju tek 12 koševa. Najbolji kod Partizana bio je Miroslav Berić s 28 koševa i 5 asistencija. Krka je imala petoricu s dvoznamenkastim brojem koševa no nije bilo dvoljno. Hrvati u Krki su imali sljedeći učinak: Arapović 15 koševa i 5 skokova za 30 minuta, a Anzulović 10 koševa uz loš 3/8 ukupni šut.

Sve ostale susrete svodimo na nekoliko riječi: CSKA je predvođen double-double Einikisom (21+12) i Kirilenkom (14+14) pobijedio i po treći put. Nije smetalo ni 28 potrošenih i tek 4 pogođene lopte iza 6.25. Alanović je igrao 28 minuta i ubacio 8 koševa.
Ra’anana je sve preokrenula u trećoj četvrtini, a tek koševima u samoj završnici osigurala pobjedu nad Ülkerom. Turci su zahvaljujući Harunu Erdenayu (pogodio jedno slobodno bacanje) 18 sekundi do kraja bili u vodstvu. Nisu izdržali...
I drugi francuski klub osvojio je dva boda. Asvel je kao domaći uvjerljivo svladao litvanski Rytas (18 razlike).
Aktuelni prvaci europe konačno su dobili susret. Ni protiv poljskog Zepter Slaska nije išlo glatko - na poluvremenu su gubili 5 razlike. Do kraja su ipak posložili redove i zahvaljujući Bodirogi (17) i Alvertisu (22) uknjižili dva vrijedna boda. Najbolji Poljak bio je Adam Wojcik s 27 koševa i 9 skokova.