Tabaku 30 minuta, drugi porazi Portlanda i Indiane

NBA - učinci hrvatskih košarkaša
Dallas Mavericks - INDIANA PACERS 94:88 (Reunion Arena)
Igračminšut3pslon.s.o.s.skoasiosgukrizgblokoš
Tabak, Žan306-70-01-63142402013

Stvari se u NBA lagano zahuktavaju. Treći radni dan donio je 7 utakmica, između kojih izdvajam: drugi uzastopni poraz Indiane (Tabaku konačno pristojan broj minuta) i Portlanda. Na zapadu su Dallas i Phoenix kao kreatori ovih iznenađenja istaknuli znak "Oprez!". Umjesto blijedog Davida Robinsona, Duncanu se priključio efikasni Anderson pa je San Antonio lako zabilježio i drugu pobjedu. Očekivano, pobijedili su Houston i New York koji je limitirao Atlantu ispod 70 koševa.

Indiana je doputovala na zapad. Ugostili su je i pobijedili Dalass Mavericksi. Time je samopouzdanje Mavericksa dodatno nabujalo. Druga pobjeda u nizu (nakon Milwaukeea) došla je poslije guste završnice. Ovim pobjedama nad ekipama sudionicima playoffa Dallas ulijeva povjerenje u svoje desetogodišnje planove za vraćanje u playoff. Greg Buckner je bio prvi čovjek Dallasa u odlučujućim trenucima. Od ostalih Mavericksa, pobjedi i 2-0 startu, najviše su pridonjeli Steve Nash (18 koševa), Dirk Nowitzki (15) i Michael Finley (14). Indiani ni career-high 30 koševa Travisa Besta i 11 skokova (2 asista do triple-doublea) nije bilo dovoljno. Miller je bio suzdržan: za njega malih 11 potrošenih lopti za 13 koševa. Naš Žan Tabak je dobio pravu priliku: igrao je rekordnih 30 minuta, zabio 13 koševa.

Sinoć su u Phoenixu razvaljeni prošlogodišnji finalisti Zapada. Slično kao Indiana, Portland je počeo s dva uzastopna poraza. Za uvjerljivu 26 koševa razlike pobjedu najzaslužniji je Jason Kidd koji igra u strašnoj formi. Nakon triple-doublea protiv Golden Statea, sinoć je bio 3 skoka do reprize: 16 koševa, 12 asista i 7 skokova. Drugo ime Sunsa bio je Delk (potpisao tijekom ljeta kao slobodan igrač) sa 22 koša i 5/6 šutom za tricu. Wallace (20+9) i Kemp (21+7) bili su najbolji kod Blazersa. Nakon lagane ozljede vratio se Pippen, ali je u 34 minute odigrao prilično suzdržano (10 koševa i 4 skoka).

Od ostalih susreta New York je doma vrlo lako obračunao s Atlantom dozvolivši im tek 69 ubačaja. Najbolji je bio Glen Rice 21 koš (7/10 šut) u 28 minuta.
Sličan slučaj dogodio se u San Antoniu gdje su Spursi ubilježili novu pobjedu protiv Minnesote. Garnnet (21+11) i Brandon (19 koševa, 7 asista) s jedne strane i Duncan (24+9) i Anderson (29+5) s druge bili su najbolji pojedinci susreta.
Houston je (i dalje bez Hakeema) vođen Casselom (22 koša, 10 asista) i Robinsonom (22 koša i 7 skokova) lako obračunao s Milwaukeeom kod kojih je najbolji bio Willams s 28 koševa i 10 skokova.
U dva preostala susreta susreli su se offsideri. Pobjede su odnjeli Denver nad Golden Stateom i Vancouver na gostovanju kod Clippersa.