ZRINJEVAC - SVJETLOST BROD 86:75 (54:33)

ZRINJEVAC: Jelaska 3 (0/1), Dujmović 6 (2/5), Morić 19 (5/8), Malić 17 (3/8), Swanson 7 (2/3), Smiljanić 7 (1/9), Livajić, Bond 15 (4/4), Čolak 12 (4/4), Rozić, Spudić.

SVJETLOST BROD: Norac 2 (1/2), Stipanović 17 (8/15), Terzić, Piplović 12 (5/10), Nenadić, Štefanac, Dedić 15 (5/14), Šimić, Pezer 3 (1/3), Ćorić 4 (2/3), Helbich 11 (4/15), Kalaica 11 (4/12).

Postotak šuta: Zrinjevac 23/51 (45%), Svjetlost 30/74 (41%)
Asistencije: Zrinjevac 10, Svjetlost 7
Osvojene lopte: Zrinjevac 13, Svjetlost 7
Izgubljene lopte: Zrinjevac 13, Svjetlost 9
Blokade: Zrinjevac 1, Svjetlost 4

Košarkaši Zrinjevca su, u svojoj drugoj ovosezonskoj domaćoj utakmici, uz dosta muke opravdali status favorita protiv žilavih gostiju iz Slavonskog Broda. Odlučujuća je bila sjajna igra domaćih u prvoj četvrtini, te gubitak snage i koncentracije Brođana pri kraju utakmice, kad se činilo da bi moglo doći čak i do senzacionalnog preokreta. Prvi je dio utakmice donio furioznu igru Zrinjevca, s tri velike serije od 6:0, 13:0 i 7:0 i puno pogrešaka gostiju, koji su u ovoj dionici utakmice uspjeli postići samo osam, a primiti čak 30 poena. Domaćine je dobro predvodio Rico Swanson, a istakli su se i Frano Čolak, Ryan Bond i kapetan Marko Malić. Kod gostiju su vrijedna spomena tek četiri poena Arnela Dedića.

Druga je četvrtina donijela nastavak pohoda "vrtlara", pa tri i pol minute do poluvremena bilježimo i najveću prednost od čak +28. Tada, međutim, konačno kreću i gosti, serijom od 5:0 uspijevaju se donekle "vratiti u život", te na odmor odlaze s 21 košem minusa.

Drugo poluvrijeme ubrzo donosi prve prave nevolje za domaću momčad, jer Brođani zahvaljujući inspiriranom Dediću rade za dvije minute seriju od 7:0 i dolaze na 15 koševa zaostatka. Stvari su se ubrzo za "vrtlare" mogle još više zakomplicirati da Stipanović i Piplović u slijedećim minutama nisu promašili pokušaje za tricu iz povoljnih situacija. Piplović se, ipak, uspio iskupiti kada je, polovicom četvrtine, uspio tricom smanjiti na upozoravajućih -12. Zrinjevac je u tom dijelu utakmice djelovao dosta izgubljeno, uspijevali su poentirati tek iz stihijskih pojedinačnih akcija, demonstriravši time da su bez prvog organizatora igre Swansona, koji je zbog problema s ozljedom do kraja utakmice ostao na klupi, ipak puno slabija momčad. Oslabljeni su ostali i gosti, jer je dvije minute do kraja iz igre zbog petog prekršaja morao jedan od najistaknutijih igrača momčadi iz Broda, Marko Piplović. Ostatak četvrtine vrtio se oko 11-13 poena prednosti za domaćine.

Početak posljednjeg dijela igre navješćuje povratak dramatike, jer Brođani košem Kalaice nakon dugo vremena uspijevaju doći na manje od deset poena zaostatka. Zrinjevac tada serijom od 7:0 dolazi do +16 i sedam minuta do kraja utakmice ima ponovno stvari pod kontrolom. Možda je u tom trenutku domaća momčad i sama pomislila da se više ništa ne može zakomplicirati, no agresivni i borbeni Brođani su u svom posljednjem jurišu opasno priprijetili. U nešto manje od tri minute, zahvaljujući prvenstveno smušenim reakcijama košarkaša Zrinjevca, rade seriju od 10:0 (uz šest koševa Dragana Stipanovića) i dolaze na samo četiri poena minusa. Tada na scenu stupa "junak iz naslova", Amerikanac Ryan Bond, koji u posljednjoj minuti sa sedam koševa osigurava tešku, ali ipak zasluženu pobjedu Zrinjevca. Ipak zbog velike borbenosti, čestitke svakako zaslužuju i gosti.

Izjave trenera:

Dražen Štojs, trener Svjetlost-Broda: "Nakon igre koju smo pružili u prvoj četvrtini pomislio sam da od srama neću moći doći na konferenciju za novinare. No, u drugom smo poluvremenu ipak bolje igrali, malo smo i priprijetili Zrinjevcu, no njihova prednost je ipak bila prevelika. Sada se moramo okrenuti nama puno važnijoj utakmici, igramo protiv Kandit Olimpije slijedećeg tjedna."

Ivan Sunara, trener Zrinjevca: "Meni je osobno jedino vrijedno onih prvih deset minuta, sve ostalo je bila muka. Brođani su pokazali veliki karakter i nisu se predali, ali su ipak pred sam kraj ostali bez snage i nisu nas uspjeli stići. Dosta nas je u većem dijelu utakmice poremetio nedostatak našeg prvog "playa" Swansona, jer ga njegove zamjene nisu uspjele nadomjestiti. Nadam se, ipak, da ćemo iz ovakvih problema, koje smo imali u većem dijelu utakmice, moći nešto i naučiti.