Slaven - Hajduk: Farmaceuti potopili Hajduk

D. So. • subota, 04.11.2000.

Deranja prolazi kraj Crnca (Snimio: Dražen Patarčić)

Današnja utakmica Slavena i Hajduka ispunila je gradski stadion do poslijednjeg mjesta. Natkriti dio zapadne tribine bio je dostatan tek za petstotinjak gledatelja, no to nije obeshrabrilo ostatak vjerne koprivničke publike da unatoč kišnom i vjetrovitom vremenu bodre svoje pulene do trijumfa nad Hajdukom, prve pobjede još od sezone 1997/98 kada je Slaven počeo igrati u 1.HNL. Hajduku je pak današnji ogled bio prilika da s nova tri boda uhvate priključak vodećim momčadima, no umjesto borbenosti i igre kojom su to mogli ostvariti, imperativ pobjede unio je mnogo nervoze u njihove redove što je rezultiralo isključenjem Miladina i Miše i oslabilo i dotad inferiornu splitsku momčad. Težak i mokar teren onemogućio je povezanu i lepršavu igru, tako da smo od samog početka gledali borbenu mušku igru s puno oštrih startova s obje strane.

Prvi su zaprijetili "farmaceuti" u drugoj minuti udarcem Dodika kojeg Pletikosa lako brani. U 22. min Brgles šalje loptu do Mužeka koji s 18 m visokom loptom pogađa Jurčeca unutar 16 m koji glavom dobro cilja no tek do ruku istrčalog splitskog vratara. Do kraja poluvremena domaćin je još jednom izglednije zaprijetio preko Jurčeca, kada udarac s petnaestak metara iskosa Pletikosa odbija. Spličani su u prvom dijelu bili potpuno bezopasni po vratara Solomuna, a situacije pri kojima su se približili domaćem šesnaestercu uspješno je rješavala koprivnička obrana na čelu s odličnim Hasanom Kacićem.

Borba Miladina i Brglesa (Snimio: Dražen Patarčić)

Drugi dio pokazao se puno zanimljivijim i konkretnijim od prvog. Već u prvom napadu radost domaćinu donosi Jurčec, koji na Brglesov cenaršut, s 10 m, u padu glavom udara loptu, a ona pogađa desne rašlje nemoćnog Pletikose. Nakon primljenog pogotka Splićani ostaju i s igračem manje, nakon što Miše, zbog drugog žutog kartona mora napustiti igru, no to kao da im daje dodatne snage jer počinju sve češće prelaziti centar. U 63. minuti Deranja ulazi u domaći šesnaesterac te s četiri metara lijevo kod korner linije, puca, ali tek do noge Kacića koji loptu odbija u korner. U 84. min nakon kontre domaćina Geršak ulazi u kazneni prostor gdje ga ruši Miladin. Hajduk ostaje bez još jednog igrača, a s bijele točke za Slavenovih 2:0 siguran je Marijo Dodik.

Desetkovani i umorni Hajdukovci do kraja susreta inicijativu u potpunosti prepuštaju Koprivničancima, a Dodik u 86., Amižić u 87. i Posavec pred kraj utakmice propuštaju povećati rezultat, dok je Deranja u 90. pokušao ublažiti poraz,no šut s oko 10 m brani Solomun.

Nakon ovog kola Hajduk ugošćuje Čakovec i za priključak prvaku bodovi su mu više no potrebni, dok je Slaven s današnjom pobjedom zasjeo na šesto mjesto i nada se novom uspjehu već slijedeće kolo kada odlazi u goste "fenjerašu" Marsoniji.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913
4Varaždin 75:2+312