Orlando Magic - PHILADELPHIA 76ers 80:87 (TD Waterhouse Centre)
Igračminšut3pslon.s.o.s.skoasiosgukrizgblokoš
Kukoč, Toni170-60-00-0123020210

"Čupavci" u akciji - Divac i Wallace

Nakon petka Philadelphija je, unatoč lošem Kukočevom izdanju, zabilježila je i treću pobjedu, ponovno srušivši jedne od favorita - Orlando Magic. Iznenađenje je kreirala Charlotta pobjedivši Miami, Boston se protiv Toronta vratio nakon -21 početkom druge. New Yorku, Sacramentu i New Jerseyu gostujući tereni nisu smetali.

Philadelphia je, prvi put nakon travnja 1997, na gostovanju sa 87:80 svladala jedne od glavnih kandidata za naslov - Orlando. "Prošle godine, slične utakmice na mjestima sličnim ovome - gubili bi. Ove godine, ostali smo skoncentrirani, vjerovali smo jedan u drugog i svi su igrali kad nam je to trebalo." izjavio je George Lynch (76ers). Allen Iverson je zabio 29 koševa, od čega 7 nakon što je McGrady izbačen sredinom odlučujuće četvrtine pa su 76ersi (3-0) ostali nepobjeđeni. Jedan od najraspoloženijih Magica, Tracy McGrady isključen je zbog udaranja Erica Snowa otvorenim dlanom. "Iznevjerio sam ekipu. To je moja greška, preuzimam krivnju" izjavio je kasnije. Sjajno je odigrao prvi centar Phile - Theo Ratliff: 14 koševa, 17 skokova. Grant Hill (18 koševa i 9 skokova) bi mogao biti u outu sljedećih mjesec dana ako njegovo liječeno lijevo koljeno ne pokaže znakove ozdravljenja, izjavio je trener Orlanda Doc Rivers.

Pat Riley sinoć nije uspio prebaciti brojku od 1000 pobjeda. Prilično iznenađujuće, Stršljeni iz Charlotte svladali su goste sa Floride. Sjajno je igrao Jamal Mashburn mjenjan u Hornetse upravo iz Miamia: 30 koševa i 9 skokova, od čega 14 u prvoj i 23 na poluvremenu. Dobro su ga pratili Campbell sa 17 koševa i 10 skokova i Davis s 21 košem i 5 asista. Kod Miamija, u nedostatku Mourninga glavnu ulogu preuzeo je maestralni Brian Grant (33 koša i 16 skokova). Nažalost nitko ga nije pratio, pogotovo ne ljetošnja akvizicija iz Charlottea, Mason koji je za 32 minute uz šut 0/7 tri koša "uspio" ubaciti tek iz slobodnjaka.

Toronto je protiv Bostona uspio izgubiti - nemoguće. Početkom druge četvrtine imali su 21 koš prednosti - nije bilo dovoljno. Carter (33 koša, šut 13/25) je u zadnjim sekundama imao priliku izjednačiti, no Walker (20+7) je znao: "Znali smo da će on šutirati, bilo je dovoljno tek da mu onemogućimo otvoren šut". Carteru je ovo 87 utakmica sa 10 ili više koševa, no u sinoćnjoj utakmici osim ove koja je završila na prednjoj strani obruča, fulao je još dvije ključne lopte. Ponajbolji Kelt bio je oporavljeni Pierce sa 30 koševa i 7 skokova, nastavljajući niz iz prve utakmice kada je zabio 28.

New York je, iako samo sa osmoricom na rosteru, u gostima pobijedio Jordanove Wizardse. Iako je igrao loše u sve tri dosadašnje utakmice Knicksa (10/34 ukupan šut), večeras je Sprewell ipak bio čovjek odluke ubacivši 9 poena 2 minute do kraja.
Sacramento je postavio score na pozitivu. Sinoćnja, druga pobjeda, došla je prvenstveno (ponovno) odličnom Webberu (31 koš uz 12 skokova), ali i zahvaljujući 32 koša kao kazna za 25 izgubljenih lopti Detroita.
Chicago je u nekoliko navrata bio blizu pobjede nad New Jerseyem no svaki put vrata je zalupio Stephon Marbury. 33 njegova koša Tom Floyd (trener Bullsa) vidio je ovako: "Mogao je zabiti 50. Igrao se sa nama, pogađao je loptom mjesta koja je poželio i kada je poželio." Nakon utakmice, zanimljivu izjavu dao je i rookie trener Byron Scott: "Nazvao sam i ostavio mu poruku (Pat Riley o.a.) nakon tisućite. Rekao sam kako sam samo 1000 iza njega. Sada je 999, približavam se."