Četvrta pobjeda Philadelphije, Kukoč 11 koševa

Miamai Heat - PHILADELPHIA 76ers 82:84 (AmericanAirlines Arena)
Kukoč, Toni155-81-30-02132100011
INDIANA PACERS - Chicago Bullso 91:79 (Conseco Fieldhouse)
Tabak, Žan273-40-03-4055250119

Iverson opet sjajan

Prava poplava koševa viđena je sinoć u maksimalnih 14 NBA utakmica. Na parket jedino nisu izlazili košarkaši New Yorka dok je preostalih 28 ekipa bilo aktivno. Kukoč je, unatoč sličnoj minutaži kao i protiv Orlanda, odigrao mnogo bolje. Tabaku se dogodila prava stvar, prvi je puta počeo kao startni centar, a Indiana je i prvi put pobijedila.

Kukočeva Philadeplhia unatoč teškom rasporedu, četiri grada u pet noći, nastavlja s odličnim igrama. Nakon sinoćnje pobjede na Floridi, novi startni rekord sada iznosi 4:0. Miami je imao dvije šanse za pobjedu, no na kraju su ostali u deficitu dva koša. Prvo je Eddie Jones (26 koševa, 6 trica) promašio 9 sekundi do kraja, a posljednju šansu nisu iskoristili nakon Kukočevog pogrešnog dodavanja 3.4 sekundi do kraja - Tim Hardaway (23 koševa i 11 skokova) je ostao bez lopte, po mišljenju sudaca bez prekršaja. Prva violina 76ersa bio je, naravno, Allen Iverson s 23 koša i 7 skokova. Kukoč je svojih 15 minuta iskoristio za 11 koševa i 3 skoka. Nakon pobjeda nad New Yorkom, Torontom, Orlandom i Heatom što misliti o Philadelphiji?

Indiana je sinoć protiv slabog Chicaga, došla do prve pobjede. Za prvu pobjedu Isiaha Thomasa kao trenera, najviše se trudio Reggie Miller zabivši 14 od ukupno 20 koševa u četvrtoj četvrtini, uključujući i tri uzastopne trice u zadnje dvije minute. Sa 19 koševa i 11 skokova najbolji u Chicagu bio je Elton Brand. Tabak je počeo u petorci, a u skladu s tim i dobio pristoju minutažu. U 27 minuta ubacio je 9 koševa i skočio 5 puta.

Od ostalih susreta istaknimo samo neke detalje:
* Lakersi su na gostovanju, uz pomoć Shaquilleovih 27 koševa i 15 skokova, lako svladali Vancouver kod kojih su najbolji bili Abdur Rahim sa 24 koša i 9 skokova i Bibby sa 23 koša i 8 asista. Prvom centru Lakersa i dalje drhti ruka. Sinoć kao da je bolovao od Parkinsonove bolesti: 3/14 sa linije slobodnih bacanja, morate priznati, nije neki uspjeh.
* Carter je uspio pobijediti. Vijest dana? Iako tako najviše voli, sam nije mogao - priključio se Williams sa 22 koša (reord karijere) od čega 18 u odlučujućoj četvrtini. Novi Raptor Mark Jackson je s 12 asista učvrstio drugo mjesto u NBA (12 u prosjeku). Carter je osim pobjede zabilježio i lakat u ustima zbog kojeg je propustio 4 minute u drugoj četvrtini.
* Orlando je usprkos neigranju Hilla (ozljeda) i Tracya McGradya (kazna) dobio na gostovanju kod Atlante. Ulogu vođe, preuzeo je Darrell Armstrong koji je bio prvo ime u odlučujućim trenucima.
* Nakon Toronta Boston je opet nadoknadio veliku prednost protivnika. Za razliku od zadnje utakmice, nije slavio. Nakon propuštenih 19 koševa razlike, Cleveland nije uprskao sve - zahvaljujući 4 odlučujuća koša Andre Millera.
* Utah je sa scorom 2:0 ostalo nedodirljiv i u Dallasu. Karl Malone je isporučio 35 koševa uključujući 15 u zadnjoj četvrtini.
* U počast Malik Sealyu čiji je dres na početku utakmice dignut na krov dvorane, Minnesota je svladala Sacramento. Garnett je predvodio Vukove sa 28 koševa i 12 skokova.
* Portland je, napokon, došao do pobjede. Usprkos opet sjajnom Paytonu (25 koševa i 11 asista) stradao je Seattle, ponajviše zahvaljujući Stoudamireu(21) i Kempu(18 koševa i 14 skokova). Spomenimo da je na svoj način "proradio" Rasheed Wallace koji je pred kraj isključen zbog dvije tehničke greške.
* Duncan je u suretu protiv Golden Statea osim do pobjede došao i do 156.-tog double-double učinka (u 208 utakmica). * Clippersi su kreirali jedino iznenađenje svladavši Houston.