ZAGREB – SAVA OSIGURANJE 88:102 (18:24, 39:47, 60:73)
Suci: Urukalo (Šibenik) i Dožai (Zagreb)

ZAGREB: Tomas 13 (6/12), Tanta 2 (1/1), Miljković 5 (2/4), Tomasović, Blašković, Perinčić 7 (3/7), Marinović, Stojić 19 (5/13), Vukičević 20 (10/14), Garma, Daugherty 22 (9/15)

SAVA OSIGURANJE: Štenberger, Whitfield 24 (9/12), Mezulić, Baždarić 28 (12/18), Byrne 6 (3/8), Devčić, Budinić, Štimac 17 (7/12), Mance 27 (10/12), Karamatić, Velčić

Postotak šuta: Zagreb 36/66 (55%), Sava osiguranje 41/64 (64%)
Asistencije: Zagreb 9, Sava osiguranje 18
Osvojene lopte: Zagreb 9, Sava osiguranje 13
Izgubljene lopte: Zagreb 18, Sava osiguranje 13
Blokade: Zagreb 1, Sava osiguranje 2

Marino Baždarić probija zonu Zagreba (Snimio: Dražen Patarčić)

Zagreb je u 5. kolu košarkaškog prvenstva na domaćem terenu izgubio od Sava osiguranja 88:102. Riječani su posve zasluženo pobijedili, cijelu su utakmicu bili u vodstvu i Zagreb nikako nije mogao pronaći rješenje za njihovu igru.

Na početku su "mravi" poveli, no 6:4 je bilo i njihovo posljednje vodstvo. Do kraja prve četvrtine Zagrebaši su gubili sa 18:24.

Na početku druge četvrtine, Sava osiguranje dolazi na 10 razlike (21:31). Igra se prilično brzo i s mnogo kontri tako da rezultat poluvremena (39:47), obećava velik broj koševa i u nastavku.

U drugom poluvremenu Sava osiguranje samo opravdava rezultat iz prvog dijela, te tako vodi sa +14 (41:55) već nakon nekoliko minuta. Zagrepčani vraćaju na +8 (53:61) na polovici treće četvrtine, no rezultat na kraju je 60:73. Mance zakucava, a nakon njega Bolivijac Whitfield pogađa tricu, te momčad iz Rijeke odlazi na 64:82.

Mario Stojić teško među plavima (Snimio: Dražen Patarčić)

Brza igra i dosta (uspješnih) pokušaja za tricu se nastavlja. Zagreb se pet minuta prije kraja "diže iz mrtvih" te dolazi na samo šest koševa zaostatka (82:88), ali ne uspjeva i dalje pratiti ritam Sava osiguranja, koje zasluženo pobjeđuje sa 88:102.

Najistaknutiji u redovima Zagreba bili su Daugherty sa 22 i Vukičević sa 20 koševa, dok je Stojić sa pet pogođenih trica postigao 19 koševa. Trojac Whitfield (24), Baždarić (28) i Mance (27) postigli su ukupno 79 koševa i najviše su zaslužni za pobjedu Sava osiguranja.

Izjave trenera:

Dražen Brajković (Sava osiguranje): "Dobro smo se pripremili za ovu utakmicu i dali smo svoj maksimum. Odigrali smo cijelu utakmicu u visokom ritmu s malim fondom igrača, a brz napad i kontre donijeli su nam pobjedu."

Željko Poljak (Zagreb): "Poslije dobrih utakmica morala je doći i ona lošija, samo mi je žao što je to bilo na domaćem terenu. Spremali smo se i znali smo što nas čeka, no nije bilo dovoljno koncentracije, te smo zaslužili ovaj poraz. Igrali smo s mladim igračima, te je iskustvo bilo na strani Rijeke i to je presudilo."