Marcelić MVP, Rimac bolji od Perasovića

Ivan Varat • utorak, 07.11.2000.

U 4. kolu španjolske košarkaške ACB lige sastali su se Rimčev Joventut i Perasovićeva Funlabrada, a nakon utakmice razloga za slavlje imao je Slaven Rimac i njegov Joventut. U tešku pobjedu (78:77) Rimac je za 36 minuta ugradio 13 poena (šut 5/14), 5 skoka, te 4 asistencije. Velimir Perasović na parketu je proveo 37 minuta, a za to je vrijeme ubacio 17 poena (šut 6/15), te dodao 1 skok i 2 asistencije. Unicaja je u gostima pobijedila Gijon Baloncesto sa 88:73, a Veljko Mršić ubacio je 12 poena (šut 4/7), te ostvario 4 skoka i 1 asistenciju, sve to za 18 minuta provedenih u igri.

Davor Marcelić MVP utakmice sa 34 poena (Snimio: Dražen Patarčić)

U poljskoj ligi u 12. kolu Anwil Wloclawek je sa 75:52 u gostima pobijedio AZS Torun, a MVP i najbolji strijelac utakmice bio je Davor Marcelić sa 34 poena i 4 skoka. Vladimir Krstić u pobjedu je ugradio 11 poena. Prokom-Trefl Sopot u svojoj je dvorani pobjedio Legia-Krolewskie Warszawa sa 77:75, a za pobjednike Josip Vranković je ubacio 18 poena, dok je Igor Miličić ubacio 7 za poražene. Brok Slupsk pobijedio je Polonia-Warbud Warszawu 101:72, a Gordan Zadravec je bio najbolji kod pobjednika sa 18 poena.

U 7. kolu njemačke Bundeslige Met@box Braunschweig poražen je od Mitteldeutschera sa 92:76 (53:41), a najbolji strijelca poraženih bio je Dženan Rahimić sa 16 poena (šut 8/11), 7 skokova i 1 blokadom, dok je Stipe Šarlija ubacio 10 (šut 3/7) uz 5 skokova. Telekom Baskets Bonn ostvario je pobjedu na gostovanju kod TSK uniVersa Bambergsa rezultatom 94:102. Siniša Kelečević ubacio je 15 poena (šut 4/11) uz 10 skokova, Branko Klepac dodao je 6 (šut 2/3), te Igor Perica 4 (šut 2/3) uz 4 ukradene lopte.

U francuskoj ligi u 4. kolu Le Mans je pobijedio Dijon sa 83:79, a Ivan Grgat je postigao 10 (šut 4/8) i 3 skoka. Dino Rađa postigao je 8 poena za pobjedu Olympiakosa protiv Makedonikosa 105:89. Efes Pilsen je u derbiju 4. kola turskog prvenstva pobijedio Turk Telekom, a Damir Mulaomerović je bio drugi strijelac momčadi sa 23 poena. U 8. kolu slovačke lige Slovakofarma je sa 105:59 pobijedila Košice, a najzaslužniji za to Aramis Naglić postigao je 19 poena.