Split CO prekinuo Donin niz od 5 pobjeda

Ivan Varat • subota, 11.11.2000.

Antić - premalo za Splićane (dp)

Nakon 6. kola u A-1 ligi košarkaša više nema neporaženih momčadi. Jedina do sada neporažena momčad Dona (bivši Benston, op. p.) svoj prvi poraz nakon 5 pobjeda doživjela je protiv Split CO koji je predvodio Nikola Vujčić, u jednoj do samog kraja napetoj i neizvjesnoj utakmici. Hermes Analitica izgubila je od Šanac Karlovca u utakmici koja joj je bila jedna od ključnih za ostanak u ligi. Rezultat poraza "analitičara" je nuđenje ostavke trenera Dejana Jovovića. U slavonskom susretu Svjetlost Brod je u Slavonskom Brodu pobijedila Kandit Olimpiju, dok je Sava osiguranje bilo bolje od Zrinjevca. Cibona VIP bez većih je problema savladala momčad Zagreba, dok je Zadar također bez većih problema pobijedio Šibenik sa 20 poena razlike.

Pripremili smo vam izvještaje sa utakmica Dona - Split CO, te Cibona VIP - Zagreb popraćene fotografijama, dok sažetke s ostalih utakmica čitajte u nastavku...

Cibona VIP Zagreb 108:68 Izvještaj

U slavonskom susretu Svjetlost Brod pobijedio je osiječku Kandit Olimpiju 87:59. Osiječani su dobro započeli utakmicu, te na poluvremenu čak i vodili - 34:32, no u nastavku utakmice totalno su pali. Najefiaksniji kod domaćina bio je Helbich sa 20 poena i 5 skokova, dok su Stipanović i Piplović ubacili po 17. U redovima Kandit Olimpije Kristić 13, Grebenar 12, Voloder 11, te Tankosić 10 poena.

U Rijeci Sava osiguranje pobijedilo je Zrinjevac 85:79. Najbolji "osiguravtelji" bili su Marijan Mance sa 19 poena , Baždarić je dodao 18, Štimac 17, te Byrne 15 uz 11 skokova. Kod "zelenih" Morić 20 uz 10 skokova, Čolak 18 uz 7 skokova, te Smiljanić 12.

Zadar je u dalmatinskom derbiju u Jazinama pobijedio Šibenik koji je igrao bez najboljeg igrača Dubravka Zemljića. Najefikasniji u redovima domaćina bio je Patrick Baldwin sa 20 poena, 5 asistencija i 6 osvojenih lopti, Tomo Ružić ubacio je 18 uz 7 skokova, Jure Ružić dodao je 12 poena uz 3 skoka, dok je Pejčinović postigao 10 uz 7 skokova. Kod Šibenčana Ante Kapov 23, Pešić 17, te Maleš 10 poena.