DONA - SPLIT CO 89:90 (22:22, 48:48, 69:71)
Suci: Krajnović i Šarac (oba iz Osijeka)

DONA: Novosel 8 (3/7), Gnjidić 12 (4/8), Antić 29 (10/15), Maloča 16 (5/9), Samac, Samardžić, Brolih, Prskalo 16 (6/7), Papić, Barač, Toroman, Novak.

SPLIT CO: Subotić 4 (1/3), Gregov 11 (4/7), Tomeljak, Vujčić 25 (9/10), Žižić 8 (4/4), Rencher 14 (5/6), Ukić, Poljak 10 (3/6), Pašalić, Grgurević 7 (3/9), Land 9 (2/11), Badžim 2 (1/1).

Postotak šuta: Dona 31/50 (62%), Split CO 32/57 (56%)
Skokovi: Dona 21 (19+2), Split CO 25 (17+8)
Osvojene lopte: Dona 8, Split CO 9
Izgubljene lopte: Dona 14, Split CO 7
Blokade: Dona -, Split CO 1

Teško kroz splitsku obranu - Boris Gnjidić (Snimio: Dražen Patarčić)

Od 6. kola A-1 lige košarkaša više nema neporaženih momčadi. Jedina do sada neporažena momčad dosadašnjeg dijela doživjela je poraz od Split Croatia osiguranja u jednoj napetoj i neizvjesnoj, ali i za gledatelje vrlo zanimljivoj utakmici.

Derbi 6. kola A-1 lige u dom Dražena Petrovića privukao je oko 1500 gledatelja na utakmicu u kojoj je bivši Benston prvi puta igrao pod novim imenom Dona. Prva dionica krenula je vodstvom domaćina - 10:5 u 5. minuti, da bi već u 7. minuti nakon ulaska Renchera u igru rezultat bio 10:17, no prva četvrtina završava neodlučeno 22:22.

U drugoj četvrtini u igru umjesto Poljaka ulazi Vujčić i baš je on razlog splitskog vodstva 25:30 u 12., te 33:38 u 14. minuti. Nakon tih -5 Dona na kraju prvog dijela ipak poravnava na 48:48.

U trečoj četvrtini Donu je nosio Antić, a Split Vujčić. U 25. minuti semafor je pokazivao 55:57, no nakon dvije Antićeve trice rezulta u 27. minuti je 65:62. Treća dionica završava sa prednošću Split CO 71:69.

Nikola Vujčić predvodio Split CO do pobjede (Snimio: Dražen Patarčić)

Početak odlučujuće četvrtine obilježio je Novosel sa 2 trice za 75:71 u 32. minuti. U 37. minuti rezultat je 81:83, dok se u posljednju minutu ulazi rezultatom 87:87. Land koševima iz slobodnih bacanja donosi prednost Splićanima 87:89, no nakon toga Antić 21 sekundu prije kraja poravnava na 89:89. "Dubravaši" nakon toga rade brzi prekršaj na Rencheru koji pogađa jedno, kasnije se pokazalo i odlučujuće slobodno bacanje. Za odlučujući napad Dona je imala 20 seknudi , no do tada odlični Antić prodorom pod koš ne uspijeva donijeti pobjedu domaćinima, već biva blokiran i veselje splitskih košarkaša moglo je započeti.

Košarkaši Done odigrali su jednu vrlo dobro utakmicu i da su imali manje izgubljenih lopti mogli su na kraju i slaviti. Ipak na suprtonoj strani stajao je Split CO. Najbolji kod Done bio je Zoran Antić sa 29 poena (trice 6-6) i 5 asistencija, Mario Maloča ubacio je 16, kao i Prskalo. Ključ poraza možda leži i u činjenici da na svojoj dosadašnjoj razini nije odigrao Boris Gnjidić (12 poena i 11 skokova). U redovima Split CO Nikola Vujčić ubacio je 25 poena (trice 4-4) uz 4 skoka. Rencher je dodao 14, te Gregov 11 poena.

Izjave trenera:

Ivica Burić, trener Done: "Čestitke Splitu. Mi smo odigrali vrlo dobru utakmicu, no ipak nemamo tako dugačku klupu kao Split. Sami smo odlučivali o pobjedi, no nažalost nismo imali sreće. U zadnjem napadu smo raširili goste, ušli u reket, ali nažalost nismo pogodili."

Jasmin Repeša, trener Split CO: "Utakmica je bila posebno zanimljiva za gledatelje. Dona je i sad pokazala da nije slučajno bila na vrhu ljestvice bez poraza. Utakmicu je odlučivala jedna lopta."