CIBONA VIP - ZAGREB 108:68 (31:25, 59:39, 80:49)
Suci: Radić (Šibenik) i Radović (Dubrovnik)

CIBONA VIP: Longin 12 (5/11), Kus 3 (0/2), Sesar 26 (9/11), Prkačin 9 (3/5), Lee 4 (2/7), Pašalić 2 (1/2), Skelin 6 (3/3), Awojobi 17 (5/7), Mamić 9 (4/9), Nicević 17 (6/9), Džidžić 3 (1/4).

ZAGREB: Tomas 10 (2/7), Tanta 2 (1/4), Miljković 6 (3/9), Tomasović 1, Blašković, Perinčić, Marinović, 2 (1/1), Stojić 12 (3/10), Vukičević 6 (3/4), Garma 4 (1/3), Daugherty 25 (8/14).

Postotak šuta: Cibona VIP 39/70 (56%), Zagreb 2/57 (39%)
Skokovi: Cibona VIP 42 (21+21), Zagreb 21 (11+10)
Osvojene lopte: Cibona VIP 13, Zagreb 12
Izgubljene lopte: Cibona VIP 20, Zagreb 20
Blokade: Cibona VIP 1, Zagreb 2

Joško Vukičević teško je izalzio na kraj sa Awojbijem koji je ostvario "double-double" učinak (Snimio: Dražen Patarčić)

Cibona VIP u 6. kolu košarkaškog prvenstva pobijedila je Zagreb laše nego je to bilo očekivano u vrlo dosadnoj i monotonoj utakmici. Zagreb je odigrao vrlo loše u svim segmentima igre što su "cibosi" znali kazniti.

Početak i nije bio toliko loš za Zagreb, u 5. minuti bilo je +4 za Cibonu (16:12), u 9. minuti 26:23, da bi prva četvrtina završila rezultatom 31:25. U drugoj četvrtini Cibona je prednost povečavala, pa je tako u 11. minuti bilo 36:25, u 17. 47:33, u 19. okruglo +20 (56:36), dok druga četvrtina završava 59:39.

Treča četvrtina protekla je kao i cijela utakmica - vrlo monotono i bez uzbuđenja, no publiku je iz "sna" budio Awojobi svojim atraktivnim zakucavanjima. U četvrtoj četvrtini razlika je dostigla svoj vruhunac +40 . 96:59 u 35. minuti. Na kraju također +40 - 108:68.

Josip Sesar za samo 23 minute ubacio 26 poena (Snimio: Dražen Patarčić)

Najefikasniji kod Cibone Josip Sesar sa 26 poena (šut 9-11) za 23 minute. Awojobi je ostvario double-double učinak sa 17 poena i 12 skokova, dok je Niceviću (17 poena i 9 skokova) nedostajao 1 skok do toga ostvarenje. Kod Zagreba Daugherty 25 poena i 7 skokova, Mario Stojić pstigao je 12 poena za 20 minuta, no njegov učinak bi bio puno veči da u 15. minuti u jednom sudaru sa Ciboninim igračem nije ozljedio lakat desne ruke. Od statističkih podataka zapanjuje 41 Cibonin skok naprema 21 Zagrebov.

Izjave trenera:

Neven Spahija, trener Cibone VIP: "Ovo je bio primjer kako trebamo igrati u domaćem prvenstvu. Imali smo 20 izgubljenih lopti, no razlika je ovih 20 lopti na 70 napada i 18 izgubljenih lopti protiv AEK-a na 50 napada. No bez obzira na sve ova momčad ima još puno prostora za napredak."

Željko Poljak, trener Zagreba: "Mene bi trebalo biti sram nakon ovakve utakmice, no nije jer smo ja i moj stručni stožer napravili sve kako treba. Sram bi trebalo biti igrače koji su odigrali daleko od svojih mogućnosti. Nas je također puno poremetila ozljeda lakta u 15. minuti našeg najboljeg igrača Stojića i ja sam ga izvadio jer nisam mogao riskirati da pogoršamo ozljedu."