Ciudad Real osvajač Superkupa Europe

Ivan Ambroš • ponedjeljak, 28.11.2005.

Ciudad Real Mirze Džombe i Petra Metličića je pobjedom protiv njemačkog Magdeburga 37:28 (19:16) postao osvajač Superkupa Europe...

Slika 1 od 2.

Nakon što je u polufinalu nadigrao Barcelonu, Ciudad Real se u finalu sastao s njemačkim Magdeburgom koji je u triler utakmici polufinala pobijedio domaćina Ademar Leon. Od samog početka finalne utakmice turnira za Superkup Europe bilo je jasno da će Magdeburg jako teško izaći na kraj s raspoloženom ekipom Ciudad Reala, no ipak se nisu dali slomiti tako da je prvo poluvrijeme završilo 19:16 za Ciudad Real. Na početku drugog poluvremena Ciudad Real furioznim ritmom stvara razliku koja je do kraja utakmice bila nedostižna za njemačku momčad.

Ukratko, Ciudad Real je u svim elementima igre apsolutno nadigrao Magdeburg i nakon što su Barcelona i Ademar Leon ispali u polufinalu, spasio čast španjolske lige osvojivši Superkup Europe. Isto tako Mirza Džomba je opravdao i svoju titulu najboljeg rukometaša Hrvatske prošle sezone i sa sedam zgoditaka iz osam pokušaja bio jedan od istaknutijih igrača utakmice. Iako je Petar Metličić bio ozlijeđen, Džomba nije bio jedini Hrvat na terenu. Naime, čast da sude finale Superkupa Europe pripala je hrvatskim sucima Josiću i Rudiću.

Igrač utakmice bio je slovenski reprezentativac Sergej Rutenka. Za igrača turnira izabran je Španjolac Urios, dok je najbolji golman turnira bio srpski reprezentativac Arpad Šterbik, svi odreda igrači Ciudad Reala