Marsonia - Slaven: Kranjčar nastavio s pobjedama

D. So. • ponedjeljak, 13.11.2000.

U 15. kolu Marsonija je pred 4000 gledatelja , po lijepom sunčanom vremenu ugostila prvoligaša iz Koprivnice. Obje su ekipe težile potvrditi prošlotjedne senzacije kada je Marsa s 5:2 slistila trećeplasiranu momčad Zagreba, a Slaven rutinirano zabilježio tri domaća boda protiv vrha željnog Hajduka.

Na kraju utakmice slavio je bio domaćin, no tijek utakmice bio je takav da je pobjedu mogla odnijeti bilo koja od ove dvije ekipe.Prvim dijelom utakmice dominirali su gosti. Vezni red Marsonije nije se mogao nositi s napadačkom igrom igrača srednjeg reda gostiju i gotovo su im prepustili sredinu terena. Najbolju priliku imali su gosti nakon što je Jurčec u trećoj minuti s lijeva nabacio loptu, koju s deset metara Dodik slabo upućuje prema Joziću. U 10. minuti tandem Jurčec-Dodik ponovo stvara gužvu pred domaćim golmanom, ali Rosandić uspijeva izbiti loptu ispred Jurčeca. U 18. minuti prva ozbiljnija prijetnja domaćina. Jedini gostujući napadač Olić sam stvara priliku i prošavši trojicu slavenovih igrača, iskosa s desna puca, no nedovoljno precizno da savlada vratara. Nešto kasnije snažan udarac Pinturića sa vrha šesnaesterca, u hrpi igrača netko glavom skreće loptu i Solomun teškom mukom ukroćuje udarac.

Solomun ni kriv ni dužan- upecan dva puta. (Snimio: Dražen Patarčić)

Brzi kontranapad viđen je u pet minuta prije kraja prvog dijela kada nakon slobodnog udarca s 18 metara u živi zid Olić brzo daje do Brnjića kojem blokiraju udarac. Odmah nakon toga na suprotnoj strani Dodik vraća loptu do Međimurca koji stopostotnu priliku pretvara u promašaj, visoko iznad Jozićeva gola.

Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu. Domaćin je napokon preuzeo inicijativu i žešće krenuo u napad prema gostujućem šesnaestercu. U 60. minuti nakon neuspjelog pokušaja namještanja zaleđa Dodik stiže dugu loptu upućenu od Brglesa, nadmudruje Jozića koji je očekivao lob Dodika, no ovaj loptu "proturuje" ispod vratarevih nogu i mirno postiže svoj 13. zgoditak u prvenstvu, za Slavenovih 1:0. Marsonia uzvraća samo nekoliko minuta kasnije kada Olić probija lijevu stranu, a Brnjić natrčava na njegovu povratnu loptu i iz blizine prebacuje istrčalog Solomuna. Konačni rezultat u 75. minuti postavlja Alić, koji je u drugom djelu zamijenio Cesarca. Prima loptu na 16 metara, u šut mu ulazi Ferenčina kojeg Alić vara i oštrim udarcem pogađa lijevi kut za 2:1.

Izjave nakon utakmice

Ivica Solomun: "Sami smo krivi za ovaj poraz. Preiskusna smo ekipa da bismo podlegli stihijskim napadima Marsonije. Nakon prvog pogotka nismo držali disciplinu u igri i zato smo kažnjeni."

Marijan Zovko (sportski direktor Marsonije): "Uz dozu sreće i puno hrabrosti dobili smo jako bitnu utakmicu. Nadam se da ćemo ući u seriju dobrih rezultata."

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913