Vrlo uspješan vikend hrvatskih košarkaša

Ivan Varat • ponedjeljak, 13.11.2000.

U susretu klubova Rimca i Mršića - uspješniji Mršić i njegova Unicaja

Nakon međusobnog dvoboja Rimca i Perasovića u prošlom kolu španjolske ACB lige, ovo 5. kolo sastali su se Mršičeva Unicaja Malaga i Rimčev Joventut Badalona, a na kraju su slavili domaćini iz Malage rezultatom 102:87 i tako se sada nalaze na 2. mjestu tablice sa 4 pobjede i 1 porazom. Veljko Mršić za 28 minuta ubacio je 14 poena (šut 4/8), te ostvario 3 skoka i 7 asistencija, dok je Slaven Rimac za 23 minute postigao 12 poena (šut 5/9) 2 skoka i 2 asistencije. Jabones Pardo Fuenlabrada pobijedila je Caceres 94:60, a Velimir Perasović za 24 minute u igri postigao je 21 poena (šut 8/13) i 3 asistencije, te je bio najzaslužniji za domaću pobjedu Fuenlabrade.

U Bundesligi igrano je 8. kolo Telekom Baskets Bonn poražen je od berlinske ALBA-e, suparnika Split CO u Suproligi, rezultatom 79:81 (47:33). Siniša Kelečević postigao je 15 poena (šut7/15) uz 9 skokova, Igor Perica 7 (šut 3/3), dok je Branko Klepac ostao bez koša (šut 0/3) uz 4 skoka.

U francuskoj ligi Le Mans je u gostima pobijedio Evreux sa pola koša razlike (89:90), a Ivan Grgat ostvario je 10 poena (šut 4/6). Olympiakos je pobijedio Near East 82:75, a najzaslužniji za to bio je Dino Rađa sa 15 poena i 19 skokova. U 5. kolu turske lige Efes Pilesn je pobijedio Besiktas 77:73. Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Damir Mulaomerović (23 poena). U 8. kolu slovačkog košarkaškog prvenstva Slovakofarma Pezinok nastavlja sa pobjedama. Ovaj put pobijedili su Prievidzu sa 40 razlike (94:54). Aramis Naglić (21 poen) je po tko zna koji puta, bio najbolji igrač svoje momčadi.