Palermo gubi, Inter prvi

Leo Tomašević • nedjelja, 24.09.2006.

Današnjom pobjedom Inter preuzima vodstvo i održava razmak od osam bodova nad Milanom, dok Roma i Palermo su odmah iza i ostaju najopasniji protivnici milanskih klubova...

Nakon tri pobjede za redom i velikim nadama što su nastale na Siciliji, došlo je do prvog poraza Palerma u Empoliju s 2:0. Nakon što je Brienza za otočane pucao previsoko jedanaesterac, u 28. minuti prvog poluvremena domaćini dolaze do zgoditka preko Saudatija glavom te povećavaju prednost u 10. minuti drugog poluvremena golom Almirona koji je prešao dva protivnika te naciljao kut vratiju.

Nakon pobjede protiv Rome, Inter slavi protiv Chieva s 4:3 i sam preuzima vodstvo campionata. Milanski klub počinje sigurno i prvi pogodak je u 11. minuti prvog poluvremena postigao Crespo, a pobjedu su osigurali u drugom poluvremenu Samuel u 13. minuti, Stanković u 19. i u 25. ponovno Crespo. Na kraju susreta nesigurna obrana dovodi uspjeh u pitanje i za goste su zabili golove Pellissier u 32. minuti iz jedanaesterca, Tiribocchi u 41. i Brighi u 43. minuti drugog poluvremena.

Roma je lagano pobjedila protiv Parme s 4:0 iako bez mnogo važnih igrača, ali sa već sigurnom igrom, djeluju kao da bi mogli igrati vezanih očiju. Svako se nalazi na svome mjestu pa tako i Montella, koji u petoj minuti prvog poluvremena zabija svoj prvi gol nakon godinu dana. Perrotta u 46. minuti uz asistenciju De Rossija puca domaćem vrataru kroz noge, a Rosija u 9. minuti drugog poluvremena zabija svoj prvi gol u Serie A. Na kraju Aquilani u 48. minuti postavlja konačan rezultat. Budan je igrao za Parmu svih 90 minuta.

Ascoli i Sampdoria igraju nerješeno 1:1, a golove zabijaju dva skoro istoimenjaka - za Ascoli u 15. minuti prvog poluvremena Del Vecchio, a za Sampdoriju u 20. minuti drugog poluvremena Delvecchio. Bjelanović je igrao 90 minuta za Ascoli.

Lazio dolazi do svoje druge pobjede. Golom Siviglie u 68. minuti pobijedili su Atalantu s minimalnih 1:0 iako ne baš dobrom igrom, ali klub iz Bergama loš dan Lazija nije znao iskoristiti.

Zadnje dvije utakmice su odigrane neriješeno, Reggina i Torino su postigli svatko po jedan gol, Modesto u 11. minuti drugog poluvremena za domaćine i Comotto za goste deset minuta kasnije, a Siena i Cagliari su završili svoj susret bez zgoditaka.

U večernjem dvoboju Fiorentina je doživjela novo razočaranje u ranoj fazi sezone. Udinese je slomio ljubičaste s 1:0, uz odlučujući pogodak Iaquinte u 40. minuti.

Serie A, četvrto kolo:
Ascoli – Sampdoria 1:1, Empoli – Palermo 2:0, Inter - Chievo 4:3, Lazio – Atalanta 1:0, Parma - Roma 0:3, Reggina – Torino 1:1, Siena - Cagliari 0:0, Udinese - Fiorentina 1:0.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312