9:0 Sixersa za najbolji start u povijesti

PHILADELPHIA 76ers - Miami Heat 94:73 (First Union Center)
INDIANA PACERS - Golden State Warriors 90:92 (Conseco Fieldhouse)
Tabak, Žan152-60-00-0134020014
Šundov, Bruno (nije igrao)-------------

Garnett je sam nadvisio "dva tornja"

Niti Miami Heat nije prekinuo niz, Sixersi su i dalje savršeni. Uvjerljiva i glatka pobjeda donijela je novi rekord kluba: nikad u povijesti (ni za vrijeme Wilt Chamberlaina Julius Ervinga ili Charles Barkleya) 76ersi nisu otvorili sezonu sa 9:0. Iverson se vratio onome u čemu je neprikosnoven - sa 19 koševa bio je najbolji strijelac Sixersa. "Ovo ne sanjate ni u nadivljijim snovima - doći u ligu tešku poput ove i biti 9-0. Plus, sve što mi se događalo tijekom ljeta čini stvar toliko slađom, toliko boljom" izjavio je Iverson koji je statistici dodao 6 skokova i 5 asista. Eric Snow je pripomogao sa 14, a Tyrone Hill sa 12 koševa. Odluka je pala u 3 četvrtini u kojoj je Miami ubacio tek 14 koševa, a Philadelphia serijom 18:0 prešla u vodstvo. Kukoč i dalje ne očarava - u savršenoj utakmici 76ersa pripalo mu je 16 minuta i 6 koševa.

U utakmici između Indiane i Golden Statea prekinuta su dva niza. Golden State je nakon 7 uzastopnih poraza uspio pobjediti, a Indiana je prekinula pobjednički niz od 5 uzastopnih. Chris Mullin (u Warriorse se vratio iz Pacersa) i Larry Hughes su zabili po dva slobodna u zadnjih sedam sekundi i tako omalovažili 30 koševa, 6 skokova i 5 asista odličnog Reggie Millera. Slaba utjeha je da je Reggie sa ovih 30 koševa postao jedan od 25 igrača koji su ubacili 20000 i više koševa. Slični kao i Kukoč, i Tabak je bio tek prolaznik - 15 minuta za 4 koša i 4 skoka.

Iako ne igra sjajno, sinoć je New York uhvatio jack pot u Phoenixu. Gospodar triple-doublea, Jason Kidd, bio je - quadruple-double. Na njegovu žalost čertvrta kategorija bile su izgubljene lopte. Zanimljiv učinak: 18 koševa, 12 skokova, 10 asista i 14 "lopti u bunaru". Da Sunsi nakon 7 uzastopnih pobjeda osjete okus poraza najviše je pridonio Allan Houston sa 21 košem.
I Dallas je na gostovanju kod Seattlea uhvatio glavnu premiju. Ni umalo triple-double Payton (22 koša, 9 asista i 8 skokova) Seattleu nije bio dovoljan za trio Bradley-Finley-Nowitzki. Posljednji se ponajviše istakao; sa njegovih 28 koševa i 14 skokova najviše je bio zadovoljan, čini se, trener Dallasa Don Nelson: "On je noćna mora za obranu".
Boston je igrajući na domaćem terenu i kombinirajući dobru i lošu igru ipak uspio dobiti slabe Hawkse. Celticse su predvodili Paul Pierce (25) i Antoine Walker (22).
"Kriminal je za ovakvu ekipu da izgubi pet u nizu" izjavio je P.J. Brown nakon poraza Hornetsa od Detroita. Detroit je predvodio Stackhouse (25), a trica Chucky Atkinsa 4 minute do kraja, dala je nenadoknadivu +13 prednost Pistonsima.
U susretu protiv Clevelanda, Milwaukee Bucksi su do pobjede stigli uz pomoć njihove najslabije točke - obrane. Bucksi su prošle godine samo tri protivnika zadržali ispod 80, večeras im je to ponovno uspjelo. Drugi dio rezultata nije upitan, da se košarka igra samo u napadu Bucksi bi bili prvaci svijeta. Najbolji je bio Glenn Robinson koji je 8 od ukupno 21. koša zabio u četvrtoj.
U najjačem susretu zapada Minnesota je nakon produžetka slavila nad San Antoniom. Garnett je imao svoju večer, 32 koša (najviše u sezoni) plus 12 koševa i dva krucijalna koša u produžetku ispravili su još jednu lošu četvrtu četvrtinu Wolvesa.