ZRINJEVAC: I. Morić 2 (1/1), Jelaska 4 (1/4), Dujmović 10 (5/6), M. Morić 10 (2/9), Malić 9 (4/10), Smiljanić 6 (3/9), Livajić (0/1), Bond 16 (7/11), Čolak 13 (5/11), Rozić 8 (3/6), Spudić.

CIBONA VIP: Longin 12 (5/9), Kus 5 (1/1), Sesar 7 (2/5), Planinić 2 (0/1), Prkačin 7 (3/8), Lee 18 (6/13), Pašalić, Skelin 3 (0/2), Awojobi 8 (4/8), Mamić 4 (2/2), Nicević 22 (10/12), Džidić (0/1).

Postotak šuta: Zrinjevac 31/68 (46%), Cibona VIP 33/62 (53%)
Osvojene lopte: Zrinjevac 14, Cibona VIP 16
Izgubljene lopte: Zrinjevac 14, Cibona VIP 15
Blokade: Zrinjevac 2, Cibona VIP 2

Matej Mamić i "cibosi" probijali "zelene" (Snimio: Dražen Patarčić)

U jednom od brojnih zagrebačkih gradskih derbija naše najbolje košarkaške lige "vukovi" iz Draženova doma su dosta teško, s dobrom igrom tek u drugom poluvremenu, uspjeli savladati susjede s Trešnjevke. Zrinjevac je odigrao u granicama mogućnosti, obzirom da je bio poprilično oslabljen izostankom prvog organizatora igre, Amerikanca Rica Swansona, koji će svoje muke s ozljedom pokušati razriješiti operacijom. Početak utakmice donio je i Ciboninu petorku bez Josipa Sesara, koji je zbog posljednjih problema vezanih uz krizu i najavu odlaska iz kluba pošteđen nastupa u prvom dijelu utakmice.

Prve minute protječu u izjednačenoj igri, no sredinom četvrtine gosti, koje je dobro predvodio Arthur Lee, rade seriju 6-0 i stječu prvu značajniju razliku. Zrinjevac je ostao u igri prvenstveno zahvaljujući Petru Dujmoviću i Marku Moriću, ali u zadnjoj sekundi prije prvog predaha ipak prevladava Cibona, koja tricom Leeja dolazi do pet poena prednosti.

Sandro Nicević odličan u obrani, ali i najefikasniji "cibos" (Snimio: Dražen Patarčić)

Druga četvrtina počinje sjajnom blokadom Smiljanića ("stradao" Džidić) i tricom kapetana "vrtlara" Marka Malića, te se rezultat opet vraća u vode potpune neizvjesnosti. Dugo se potom igralo u ritmu "koš na koš", Cibona je samo u nekoliko navrata zahvaljujući raspoloženom Sandru Niceviću uspjela napraviti manje serije poena, ali se Zrinjevac uporno vraćao. Pred sam kraj poluvremena domaći dvjema tricama (Jelaska i Čolak) dolaze do tri koša prednosti i dižu atmosferu među dosta brojnim auditorijem.

Treći dio igre konačno donosi i prve Sesarove minute, ali je Cibonina prva figura i dalje ostao Nicević, koji je uspješnim šutevima s poludistance razbijao obranu domaćina. Domaći su u početnih pet minuta uspješno parirali, međutim do kraja četvrtine Cibona serijom 18-3, uz dobre dionice već "opjevanog" Nicevića, te Sesara i Branimira Longina, stvara velikih (i odlučujućih) 15 poena prednosti.

Posljednja je dionica igre donijela tek rutinsko Cibonino odrađivanje posla, probudio se Nikola Prkačin, nešto kasnije i Davor Kus, tako da svi pokušaji i povremeni bljeskovi domaćih, posebice mladog Marina Rozića, više nisu donijeli nikavu bitniju promjenu.

Izjave trenera:

Ivan Sunara, trener Zrinjevca: "Cibona je pobijedila posve zasluženo, ali ja sam ipak zadovoljan našom predstavom. Pokopalo nas je jedno "crno razdoblje" u trećoj četvrtini, ali tome je dosta pridonijela i dobra igra naših suparnika u obrani.

Neven Spahija, trener Cibone VIP: "Zadovoljan sam pobjedom, ali ne i igrom moje momčadi. Međutim, takva naša slabija predstava je razumljiva ako se zna da smo, barem je kod mene takav slučaj, više razmišljali o problemima koji su iznikli u proteklih nekoliko dana, a ne o pripremi za ovu utakmicu. Zrinjevac me večeras ugodno iznenadio, osobito mi se svidio mladi Rozić.

Što se tiče situacije sa Sesarom, smatram da su problemi koje je imao riješeni, smogao je snage da u drugom poluvremenu ipak zaigra i dosta nam je pomogao da dođemo do pobjede. Mislim da će mu reprezentativna stanka dobro doći, te da ćemo nakon ove pauze opet vidjeti njegovo pravo lice."