HRVATSKA - UKRAJINA 92:85 (27:28, 55:49, 77:64)
Suci: Tauriono (Italija) i Roth (Austrija)

HRVATSKA: Popović 7 (3/6), Radoš, Đapo 14 (5/10), Grgin 15 (5/12), A. Lelas, Mazić, Ž. Lelas 11 (4/7), Podrug 7 (2/2), Longin 22 (9/15), Hlede 16 (8/13).

UKRAJINA: Šljahova 20 (7/12), Burenok 13 (5/9), Dejnjičenko 3 (1/5), Krikunjenko, Šablinska, Tkačenko 22 (9/14), Vidrinkska, Prošćenko 7 (3/5), Skojbida, Leleka 20 (7/13).

Postotak šuta: Hrvatska 36/65 (55%), Ukrajina 33/61 (54%)
Skokovi: Hrvatska 28 (21+7), Ukrajina 17 (15+2)
Asistencije: Hrvatska 6, Ukrajina 4
Osvojene lopte: Hrvatska 14, Ukrajina 18
Izgubljene lopte: Hrvatska 20, Ukrajina 12
Blokade: Hrvatska 1, Ukrajina 3

Hrvatske košarkašice u 4. kolu kvalifikacija za EP pobijedile su u Slavonskom Brodu vodeću reprezentaciju naše kvalifikacijske skupine, Ukraijnu, te tako povećale izglede za plasman na završnicu EP-a.

U drugoj utakmici Turska je pobijedila Jugolsaviju 75:66 i sada na tablici dijelimo 2. mjesto sa Jugoslavijom i sa dvije pobjede (protiv Jugoslavije u Novom Sadu i Turske u gostima) u sljedeća dva kola, osigurali bi nastup na EP-u. Naše su košarkašice odigrali jednu odličnu utakmicu, a najbolje su bile Korana Longin sa 22 poena i 7 skokova, te Koraljka Hlede sa 16 poena, 3 skoka i 3 asistencije. Prva četvrtina pripala je Ukrajinkama, no u drugoj i trečoj četvrtini naše su košarkašice potpuno nadigrale gošće, dok su u posljednjoj dionici Ukrajinke samo smanjile rezultat. Na tablici je poredak sljedeći: Ukrajina 3-1, Hrvatska i Jugoslavija 2-2, Turska 1-3.