SLOVAČKA - HRVATSKA 73:92 (19:22, 36:47, 49:73)
Suci: Cicoria (Italija) i Kratschmer (Austrija)

SLOVAČKA: Praznovsky 14 (5/11), Wimmer 7 (3/3), Mičuda 21 (10/19), Svitek 7 (3/3), Bohunicky 3 (1/3), Šoška, Štec 6 (2/7), Gavlak 8 (3/6), Lovik.

HRVATSKA: Mulaomerović 30 (10/18), Marić, Nicević 4 (2/3), Žižić 7 (2/4), Stojić, Mamić 11 (3/6), J. Ružić 2 (0/1), T. Ružić 12 (5/5), Vujčić 15 (4/9), Marcelić 11 (5/11).

Postotak šuta: Slovačka 29/63 (46%), Hrvatska 31/60 (52%)
Skokovi: Slovačka 20 (16+4), Hrvatska 30 (24+6)
Asistencije: Slovačka 12, Hrvatska 6
Osvojene lopte: Slovačka 9, Hrvatska 11
Izgubljene lopte: Slovačka 15, Hrvatska 15
Blokade: Slovačka 2, Hrvatska 2

Hrvatska košarkaška reprezentacija u 6. je kolu kvalifikacija za EP u Turskoj 2001. godine u Lučenecu pobijedila reprezentaciju Slovačke, te tako ostvarila i šestu pobjedu u kvalifikacijama.

Utakmica je bila rezultatski neizvjesna sve do 18. minute kada su naši reprezentativci serijom 32:10 u 29. minuti došli do velikih 71:46 što Slovaci nisu mogli stići. Najbolji igrač utakmice Damir Mulaomerović u tih je odlučujućih 11. minuta ubacio 17 poena, da bi na kraju došao do brojke 30. U četvrtoj četvrtini naši su se naravno opustili, no sve što su Slovaci napravili bilo je smanjivanje rezultata na krajnjih -19.

Osim odličnog Mulaomerovića, vrlo dobar bio je i Nikola Vujčić sa 15 poena, Tomislav Ružić ubacio je 12, a Mamić i Marcelić po 11 poena. U redovima domaćina Mičuda 21, Praznovsky 14 i ostali svi ispod 10. Našu reprezentaciju sljedeći ispit očekuje u subotu u dvorani Zrinjevac u Osijeku kada dočekuje Mađarsku.