NBA: Prvi poraz 76ersa i prvi nastup Bagarića

Charlotte Hornets - PHILADELPHIA 76ers 88:73 (Charlotte Coliseum)
Igračminšut3pslon.s.o.s.skoasiosgukrizgblokoš
Kukoč, Toni171-80-10-0123210002
Sacramento Kings - CHICAGO BULLS 100:71
Bagarić, Dalibor130-20-01-2011110301

Sredina NBA tjedna bila je preplavljena s jedanaest utakmica, odnosno 22 aktivna kluba. Naravno, nitko nije mislio da Sixersi mogu do 82:0 - sinoć su, u 11 utakmici, dožvjeli prvi poraz. Svi ostali favoriti su dobili svoje susrete. Izuzetak čini New York koji se "proslavio" kod slabašne Atlante ubacivši im 74 koša. Novi visoki poraz Chicago Bullsa ne bi bio vijest da nije po prvi put nastupio i Dalibor Bagarić. Za 13 minuta na parketu uspio je ubaciti i svoj prvi NBA koš.

Izvještaji uz Charlotte Colliseuma navode kako je po prvi puta Philadelphia izgubila hladnokrvnost (3 tehničke greške u prvom poluvremenu), a kao posljedica toga i susret. U pobjedi 88:73 Hornetsi su uspjeli zadržati Philadelphiju i Iversona na najmanje koševa u dosadašnjem dijelu sezone. Prvi centar Stršljenova, Elden Campbell je zabio 22 dok je Allen Iverson zadržan na 7 koševa (3/17 šut). "Znali smo da ne možemo cIjelu sezonu bez poraza, ali sada kada se konačno dogodio ipak boli. Imali smo sjajn niz, ali sada je okončan." izjavio je Iverson. Kukoču je pripalo 17 minuta, a on ih je iskoristio za 2 koša i 1/8 šut. Malo statistike: Iverson je u karijeri najmanje zabio - 5 koševa. U prošloj sezoni Sixersi nikada nisu zabili manje od 84. Piladelphia je ovo 12 poraz u zadnjih 17 susreta protiv Charlotte.