EP Götbeorg: Turova sestrinim stopama, iznenađenja u maratonu

Bernard Jurišić, HINA • subota, 12.08.2006.

Njemačka atletičarka Ulrike Maisch osvojila je zlatnu medalju u maratonu na Europskom prvenstvu u atletici u švedskom Göteborgu. Tri dana nakon što je Rita Turova slavila u hodu na 20 kilometara, njezina sestra Alesja je pobijedila na 3000 metara s preprekama. Turova je slavila s rezultatom 9:26.05 ispred Ruskinje Tatjane Petrove (9:28.05) i Poljakinje Wiolette Janowske (9:31.62)...

Njemačka maratonka je slavila s rezultatom 2:30:01, što je za minutu i 20 sekundi bolje vrijeme od njezina dosadašnjeg osobnog rekorda. Druga je bila Srpkinja Olivera Jevtić (2:30:27), dok je bronca pripala Ruskinji Irini Permitini (2:30:53).

"Nisam niti sanja da bi mogla osvojiti medalju, presretna sam," kazala je Ulrike Maisch koja je do sada slavila na tek jednom manjem maratonu i to prije četiri godine u Bonnu.

Iznenađenje je priredila i Bjeloruskinja Natalija Korenko koja je osvojila zlatnu medalju u bacanju kugle s rezultatom 19.43 metara. Druga je bila svjetska prvakinja Bjeloruskinja Nadežda Ostapčuk (19.42), dok je broncu osvojila Njemica Petra Lammert (19.17).