Mladost CO - POŠK 12 - 2 (2-1, 4-0, 0-1, 6-0)

Mladost CO: Vićan, Marić, D. Kobešćak, Barać 3, Komadina 1, Štritof 1, Vrbičić 1, Benić, Primorac, Bukić 2, Varga 1, Rogin 2, V. Kobešćak 1, Perčinić.

POŠK: Rajić, Vrdoljak 1, Kreković, Jajić, Traunikar, Sarić, Mužić, Franičević, L. Kuzmanić, Kunac, D. Kuzmanić, Oreb 1, Katura.

Obrane: 6 (Rajić 6)
Igrač više: 5 (0)
Četverci: 0
Šut iz igre: 2/28 (8 %)

Prije početka utakmica 3. kola PH u vaterpolu između Mladosti CO i splitskog POŠK-a bila je proglašena kao derbi i svi su očekivali da je pred nama susret s barem malo neizvjesnosti jer se nije znalo koliko u ovom trenutku može mlada momčad POŠK-a. Odgovor smo dobili nakon 36 minuta čiste dominacije Mladostaša koji su doslovce očitali bukvicu splitskoj momčadi.

POŠK je golom Oreba poveo u drugoj minuti i nakon toga 21. minutu mreža odličnog Frane Vićana ostala je netaknuta. Iako su pobjedu osigurali u drugoj četvrtini nakon koje su vodili 6-1 igrači Brune Silića nisu niti u jednom trenutku pali u igri i cijelu utakmicu odigrali su u jednom, vrlo visokom, tempu. Žapci su se malo opustili tek u trećoj četvrtini, ali samo u napadu.

Obrana Mladosti je cijelu utakmicu bila neprobojni zid za splitske pucače, a to najbolje potvrđuju dva podatka: šut POŠK-a je bio nevjerojatnih osam posto (2/28), a splićani nisu iskoristili niti jednu od pet prilika s igračem više. U redovima Mladosti se uz Vićana koji je obranio čak 14 udaraca igrača POŠK-a posebno istaknuo ovosezonsko pojačanje Samir Barać koji je svom bivšem klubu zabio tri gola. Mladost je ovom utakmicom potvrdila da je ponovno najbolja hrvatska vaterpolo momčad. POŠK, sada se to definitivno može reći, nije ni sjena one momčadi koja je proteklih sezona harala hrvatskim i europskim bazenima, ali oni sigurno imaju potencijala i mogu odigrati puno bolje nego što su to učinili večeras u Zagrebu.