ŠVICARSKA - HRVATSKA 74:83 (30:25, 47:42, 63:63)
Suci: Michon (Francuska) i Giansanti (Italija)

ŠVICARSKA: Jaquier 2 (1/3), Fernandez, Sassela 7 (2/5), Mrazek 20 (7/10), Borter 4 (2/4), Koller 7 (3/10), Valis 15 (6/9), Oehen, Caresa 8 (3/7), Edwards 1 (4/11).

HRVATSKA: Krstić 20 (8/11), Marić 9 (2/4), Nicević 4 (2/3), Žižić 4 (1/3), Mamić 2 (0/3), J. Ružić 11 (4/9), T. Ružić, Vujčić 6 (2/7), Marcelić 27 (9/15).

Postotak šuta: Švicarska 28/59 (47%), Hrvatska 28/56 (50%)
Skokovi: Švicarska 23 (15+7), Hrvatska 33 (21+12)
Asistencije: Švicarska 11, Hrvatska 18
Osvojene lopte: Švicarska 12, Hrvatska 5
Izgubljene lopte: Švicarska 11, Hrvatska 15
Blokade: Švicarska 1, Hrvatska 4

Hrvatska košarkaška ostvarila je i osmu pobjedu u kvalifikacijama za EP 2001. godine. U Fribourgu naša je izabrana vrsta pobijedila domaćina reprezentaciju Švicarske.

Naši su reprezentativci ušli vrlo loše u utakmicu i mučili se sa Švicarcima sve do posljednje četvrtine. Obrana je djelovala katastrofalno, bolje rečeno kao švicarski sir, propusna sa svih strana i Švicarci su taj poklon iskoristili. Na odmoru rezultat je bio +5 za domaćine (47:42), dok je u trečoj četvrtini naša reprezentacija odigrala ipak nešto ozbiljnije i u obrani i napadu, te na kraju četvrtine došla do izjednačenja 63:63 s kojima se ušlo u posljednju dionicu. U toj posljednjoj četvrtini odlično je posao odradio Davor Marcelić sa dvije trice za 76:72 nakon kojih su se nadovezali Jure Ružić tricom i Vujčić košem za nedostižnih +9 - 81:72 minutu i pol prije kraja.

Najbolji igrači u našoj vrsti bili su Marcelić sa 27 poena i 4 skoka, te Vladimir Krstić sa 20 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a pridodao im se i Jure Ružić sa 11 poena i 6 asistencija. Kod domaćina najbolji Mrazek sa 20, te Valis sa 15 poena.

U ovom kvalifikacijskom ciklusu naša je reprezentacija i teoretski osigurala plasman na EP u Turskoj na ljeto sljedeće godine, a ovom utakmicom naša je reprezamtacija završila treći kvalifikacijski ciklus i još preostaju dva kola koja se igraju krajem siječnja sljedeće godine.