MAĐARSKA - HRVATSKA 11-8 (3-2, 3-2, 3-0, 2-4)
Suci: Iliadis (Grčka) i Kratochvil (Slovačka)

MAĐARSKA: Kosz, Szekely, Marcz 1, Varga 1, Kasas 1, Vari 1, Kiss 2, Benedek 3, Fodor 1, Szecsi, Steinmetz, Molnar, Biros 1, izbornik: Dr. Denes Kemeny.

HRVATSKA: Vićan, Kunac, Volarević, Šimenc, Rogin, Štritof 2, Oreb 1, Benić, Bošković 2, Barać 1, Hinić 1, Fatović, Kobešćak 1, izbornik: Neven Kovačević.

Obrane: 4 (Vićan 4)
Igrač više: 12 (3)
Četverci: 0

Gergely Kiss - neumoljiv (Snimio: Dražen Patarčić)

Hrvatska reprezentacija poražena je u finalu HT ISDN Final foura od reprezentacije Mađarske 11-8 (3-2, 3-2, 3-0, 2-4). Olimpijski pobjednici, Mađari bili su bolji u svakom segmentu igre i zasluženo odlaze iz Zagreba s još jednim naslovom. Mađari su tako naslovu olimpijskih pobjednika i tituli prvaka Europe dodali i pobjedu u Euroligi što još jednom potvrđuje da su daleko najjača reprezentacija u svijetu vaterpola. Glavni uzrok poraza hrvatske reprezentacije prije svega je katastrofalno loša igra s igračem više (od dvanaest prilika naši su iskoristili tek tri).

Mađari su u utakmicu krenuli silovito i već su nakon tri minute, golovima Kissa i Benedeka, vodili 2-0. Prvi pogodak Hrvatska je postigla u četvrtoj minuti (Bošković), ali Atila Vari odmah u sljedećem napadu vraće Mađarima dva gola prednosti. Pri kraju četvrtine Vjeko Kobešćak smanjio je na 3-2 što je bio i konačni rezultat tog djela. Usporkos lošem startu Hrvatska je nakon prve četvrtine imala aktivan rezultat i nadali smo se da će u nastavku utakmica i dalje biti ovako neizvjesna.

No, utakmica se počela rasplitati u drugoj četvrtini. Pri rezultatu 3-3 sam pred golmanom Koszom bio je Alen Bošković, ali nije imao koncentracije i golman Mađarske uspio je obraniti njegov udarac. Iz te obrane Mađari su razvili brzu kontru koju iskorištava igrač Mladosti Zsolt Varga i dovodi svoju reprezentaciju u vodstvo od 4-3. To je vjerojatno bio i ključni trenutak susreta jer su naši tada počeli srljati u napadu, a Mađari su to vješto koristili. Na kraju druge četvrtine Mađari su vodili sa 6-4 i bili su na putu prema pobjedi.

Alen Bošković - Mađarima se mora priznati premoć (Snimio: Dražen Patarčić)

Konačnu pobjedu Mađari su potvrdili u trćoj četvrtini koju su dobili sa čak 3-0. Biros, Benedek i Fodor potopili su svaku nadu u mogući povratak Hrvatske i bez problema su spremili lopte iza leđa danas slabog Vićana. Naši u tom djelu igre nisu iskoristili nekoliko prilika s igračem više i to je bio znak za početak slavlja malobrojne grupice mađarskih navijača na tribinama bazena uz Savu. Prije početka posljednjeg djela igre semafor je pokazivao velikih 9-4 za Mađarsku.

U zadnjoj četvrtini Mađari su se malo opustili, a i naši reprezentativci odigrali su malo opuštenije u napadu što je rezultiralo smanjenju vodstva naših sjevernih susjeda. Konačnih 11-8 za Mađarsku ipak je realni odraz snaga u bazenu i potvrda snage mađarske momčadi. Uz normalnu realizaciju igrača više naši su se možda i mogli oduprijeti ovom vaterpoloskom "Dream Teamu", ali s ovako slabom realizacijom igrači Nevena Kovačevića još su dobro i prošli.