Zadar - Partizan: Sedma uzastopna pobjeda Zadrana

Branimir Korać • subota, 09.12.2006.

Dugo očekivani dvoboj Zadra i Partizana pripao je domaćinu. Zadar je iskoristio svoju vrlo dobru formu i umor gostiju te na krilima navijača odjurio do velike pobjede koja ga je bodovno izjednačila s Partizanom...

Veliki niz Zadra nastavljen je i pobjedom u derbiju protiv Partizana 92:86. Ovo je sedmo uzastopno kolo u kojem Zadar bilježi pobjedu i to ga je nakon slabog početka sezone dovelo u sam vrh ljestvice NLB lige. Protiv Patizana iskoristili su bučnu podršku s tribina i probleme gostiju s nagomilanim umorom te na krilima trojca English - Lalić - Gečevski otišli do pobjede.

Prvih deset minuta proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj je Zadar održavao malu prednost te na odmor otišao vodstvom 30:27. Već tada se vidjelo da će ovo biti poslijepodne Carla Englisha za kojeg gosti nisu imali rješenja. S druge strane dosta problema Zadranima na početku susreta radio je Perović, ali i on je brzo "smiren".

Sredinom druge četvrtine domaćin je zaigrao čvršće u obrani i to mu je omogućilo stvaranje serije 8:0 kojom je otišao na visokih 45:34. Prednost od sedam do deset poena održavaju Zadrani do poluvremena na kojem vode 50:42.

Ovu prednost Zadar drži sve do 27. minute kada Cummings tricom smanjuje na 59:55 i do kraja četvrtine upravo Cummings i Bogdanović drže Partizan na ovom podnošljivom zaostatku.

Slika 1 od 2.

Nakon što Zadar posljednju dionicu otvara poenima Stipčevića, Lalića i Englisha za visokih 78:65, malo tko je vjerovao da će se ući u neizvjesnu završnicu. No u toj 33. minuti domaćin je potpuno stao i Partizan sa sedam poena u nizu dotad nevidljivog Drobnjaka te tricom Tripkovića i polaganjem Kecmana, dolazi na svega poen zaostatka.

U posljednje tri minute stvari u svoje ruke uzima English i s pet uzastopnih poena odvodi Zadar ponovno u mirnije vode. Najbliže što je Partizan do kraja došao, bilo je na 88:84 poenima Cummingsa.

Kod Zadra najbolji su bili English s 33 poena, šest skokova i čak 12 iznuđenih prekršaja, Gečevski s 12 poena i 11 skokova te Lalić s 15 poena i stopostotnim šutom. Kod Partizana po 12 poena ubacili su Kecman, Cummings i Perović.