Reggina hvata priključak, Palermo bez problema

Branimir Korać • subota, 09.12.2006.

Iako je u prvenstvo startala s 15 bodova minusa zbog afere Calciopoli, Reggina je i prije polovice odigranih kola stigla na bod od pretposljednjeplasiranog. Upravo protiv Ascolija koji je skupio svega šest bdova, Regina je slavila 2:1...

Reggina je u utakmicu ušla puno bolje, ali trebalo je proći pola sata da dođe do vodstva. To joj je uspjelo u 29. minuti kada Leon u 16 metara pronalazi usamljenog Luccarelija kojem nije bilo teško pogoditi za 1:0. Slaba obrana Ascolija po drugi puta kapitulirala je u 79. minuti kada domaćini "slažu" kontranapad koji realizira Nicola Amoruso za 2:0.

Ipak gosti smanjuju u 84. minuti preko Pecorarija što donosi neizvjesnu završnicu u kojoj Ascoli ipak ne stvara ozbiljnije prilike pred Pelizzolijem. Saša Bjelanović odradio je svih 90 minuta u gostujućem sastavu.

Palermo nije imao nikakvih problema protiv Livorna i uvjerljivo je slavio s 3:0. U gostujućem sastavu nije bilo našeg Darija Kneževića, a Palermo je slavio s dva gola Simplicija i jednim Amaurija.